Finał Pucharu Polski już za moment – zapowiedź

319
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Finał Pucharu Polski w piłce nożnej to mecz, który tradycyjnie rozgrywany jest 2 maja. W spotkaniu rywalizować będzie Wisła Kraków z Pogonią Szczecin, w związku z czym już teraz warto pokusić się o zapowiedź tego meczu.

Czy Wisła Kraków sprawi niespodziankę, wygrywając Puchar Polski?

Obecność drugoligowej Wisły Kraków w finale tegorocznego Pucharu Polski sama w sobie jest sporą niespodzianką. Drużyna z Krakowa nawet w czasach swojej świetności rzadko dochodziła do tego etapu, a w ostatnich latach zdarzały jej się również kompromitacje polegające na odpadnięciu z zespołami z niższych lig. W bieżącym sezonie Wisła rekompensuje sobie tamte niepowodzenia, eliminując ekstraklasowe zespoły. W ćwierćfinale był to Widzew Łódź, który ze względu na sędziowskie kontrowersje domagał się powtórzenia meczu, a w półfinale w pokonanym polu pozostał Piast Gliwice. Czy Wisła Kraków ma zatem szanse na zwycięstwo w finale? Oczywiście, że tak, a na jej korzyść przemawia fakt, że finał to tylko jeden mecz, w którym tak naprawdę wszystko może się wydarzyć. Istotny jest także fakt, że rywalem będzie Pogoń Szczecin, która, mimo iż należy do ligowej czołówki, to nadal nie może być uznawana za potentata polskiej piłki.

Czy Pogoń Szczecin wreszcie zdobędzie trofeum?

Pogoń Szczecin to jedna z tych drużyn, które nadal nie zdobyły ani Mistrzostwa Polski, ani Pucharu Polski, mimo iż występują w najwyższej klasie rozgrywkowej przez wiele sezonów. Co więcej, Pogoń rywalizowała nawet w finałach Pucharu Polski, jednak spotkania te zawsze kończyły się jej porażką. Czy obecny sezon będzie zatem przełomem i uda się wreszcie zdobyć trofeum? Chciałoby się rzec, że jak nie teraz to nigdy, ponieważ okoliczności są naprawdę sprzyjające. Przeciwnikiem będzie bowiem drużyna z niższej klasy rozgrywkowej, co samo w sobie stawia Pogoń w roli faworyta. Istotne jest także to, że piłkarze ze Szczecina powinni być uskrzydleni wyeliminowaniem Jagiellonii Białystok, która jest jednym z tegorocznych faworytów do wygrania Ekstraklasy i gra naprawdę dobrą piłkę.

Czy kibice Wisły Kraków staną na wysokości zadania?

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Awans Wisły Kraków do finału Pucharu Polski wywołał nie tylko małą sensację, ale również kontrowersje. Rozgrywany na Stadionie Narodowym finał ma być bowiem krajowym świętem futbolu, jednak fani Białej Gwiazdy mają zakaz meczów wyjazdowych w Pucharze Polski ze względu na wybryki z przeszłości. Już w dniu zwycięskiego półfinału zaczęły się zatem rozmowy włodarzy Wisły z PZPN-em w celu uchylenia kary. Ostatecznie zakaz został zawieszony, co oznacza, że kibice Białej Gwiazdy będą mogli dopingować swój zespół w Warszawie. Czy staną jednak na wysokości zadania i nie wywołają kolejnych zamieszek? Oby nie, ponieważ PZPN zastrzegł, że w przypadku recydywy kara może być bardziej bolesna i polegać np. na wykluczeniu Wisły z kolejnych rozgrywek Pucharu Polski.

Podsumowując, należy stwierdzić, że nadchodzący finał Pucharu Polski zapowiada się niezwykle emocjonująco. Warto zatem oglądać ten mecz, a typy na to spotkanie są dostępne pod hasłem: typy bukmacherskie piłka nożna.

Artykuł powstał we współpracy z Mas Media

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to