Skarżyszczanie! Macie głos! Fundacja Ludzie z Natury utworzy międzypokoleniowe miejsce spotkań

1160
Fundacja Ludzie z Natury; fot. archiwum fundacji
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Fundacja Ludzie z Natury ze Skarżyska-Kamiennej zakwalifikowała się do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji im. Stefana Batorego. Już wkrótce utworzy międzypokoleniowe miejsce spotkań dla mieszkańców Skarżyska i okolic.

Fundacja Ludzie z Natury znalazła się wśród blisko dwustu uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos. Fundacja Batorego zaprasza do niej organizacje społeczne i grupy nieformalne, które chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie.

W tym gronie jest też skarżyska Fundacja Ludzie z Natury, która otrzymała dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności i utworzy międzypokoleniowe miejsce spotkań. W nim każdy mieszkaniec będzie mile widziany.

Chcemy, żeby tematyka zajęć, to co się w ogóle będzie działo w Miejscu Spotkań, wychodziło z inicjatywy osób nas odwiedzających. Miejsce otwieramy już na jesieni 2023 roku.Maria Filipiak, prezeska Fundacji Ludzie z Natury
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Więcej o tej inicjatywie mówi jedna z założycielek Fundacji Ludzie z Natury Agata Klimek:

Osoby z którymi rozmawiamy na wydarzeniach fundacji, często narzekają na brak takiego miejsca w Skarżysku, gdzie młodzi starsi i jeszcze starsi mają okazję przebywania na neutralnym gruncie, wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach, albo po prostu, żeby ze sobą porozmawiać. W miejscu tym będziemy również propagować zasady zrównoważonego rozwoju utworzymy Jadłodzielnię, Książkodzielnię, Zabawkodzielnię i Ubraniodzielnię, żeby dobra mogły krążyć i służyć innym.Agata Klimek

Do tego działania Fundacja Ludzie z Natury pragnie zaprosić również władze samorządowe. Jeśli to działanie uda się zrealizować z sukcesem Fundacja Ludzie z Natury ma szansę na nagrodę Super Samorząd i Super Głos. Nagrodę otrzymuje zarówno organizacja, społeczność mieszkańców, jak i władze lokalne za działanie razem we wspólnej sprawie, bo Super Samorząd docenia umiejętność dialogu i współpracy, zgodnie z dewizą akcji Masz Głos, że „samorząd to my wszyscy”.

Fundacja Batorego do akcji Masz Głos zaprasza od 17 lat. Zgłaszają się m.in. stowarzyszenia i fundacje, koła gospodyń wiejskich, rady młodzieżowe, rady seniorów, sołectwa, grupy sąsiedzkie, które mają pomysł na konkretne działanie lub chcą rozwiązać jakiś lokalny problem. Organizatorzy akcji Masz Głos pomagają im zrobić to wszystko we współpracy z władzą lokalną i mieszkańcami, tak aby społeczność działała w poczuciu wspólnej sprawy.

W akcji Masz Głos chodzi o poczucie wpływu mieszkańców na otoczenie i na decyzje władz. To mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego potrzebują, ale władze podejmują decyzje, dlatego tak ważna jest współpraca między nimi. W tym roku zgłosili się do nas wspaniali uczestnicy, w większości nowi, co świadczy o tym, że ludzie mają potrzebę działania i że my jesteśmy im potrzebni. Jury nagrody Super Samorząd i Super Głos, którą przyznajemy na koniec edycji akcji Masz Głos, na pewno nie będzie miało kłopotu z wyborem laureatów.Joanna Załuska, dyrektorka akcji Masz Głos Fundacji Batorego

W akcji Masz Głos chodzi o poczucie wpływu mieszkańców na otoczenie i na decyzje władz. To mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego potrzebują, ale władze podejmują decyzje, dlatego tak ważna jest współpraca między nimi. W tym roku zgłosili się do nas wspaniali uczestnicy, w większości nowi, co świadczy o tym, że ludzie mają potrzebę działania i że my jesteśmy im potrzebni. Jury nagrody Super Samorząd i Super Głos, którą przyznajemy na koniec edycji akcji Masz Głos, na pewno nie będzie miało kłopotu z wyborem laureatów”, mówi Joanna Załuska, dyrektorka akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Akcja Masz Głos jest inicjatywą Fundacji Batorego realizowaną w edycji 2023 we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, z Fundacją Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab, Stowarzyszeniem Rozwoju „Inspiracje”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Fundacją Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży – „Teatrikon”.