Hity Euro 2024 – zapowiedź najciekawszych spotkań Mistrzostw Europy

346
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rozgrywane w Niemczech Mistrzostwa Europy w piłce nożnej rozpoczną się 14 czerwca, w związku z czym kibice już teraz zaczynają odczuwać związane z nimi emocje. Jakie będą zatem najciekawsze mecze fazy grupowej? Kto jest faworytem do zwycięstwa w Euro 2024? Odpowiadamy.

Najciekawsze spotkania fazy grupowej Euro 2024?

W tegorocznym Euro bierze udział aż 24 zespoły, które zostały podzielone na sześć grup. Tak duża ilość uczestników powoduje, że wielu ekspertów traktuje fazę grupową jako etap, którego przejście jest obowiązkiem. Nie oznacza to jednak, że w fazie grupowej nie będzie ciekawych spotkań, ponieważ losowanie grup skojarzyło ze sobą klasowe zespoły. Które mecze fazy grupowej zapowiadają się najlepiej? Z pewnością może być to spotkanie Hiszpanii z Chorwacją, które będzie rozgrywane w ramach pierwszej kolejki. Grupa B jest bowiem bardzo silna, ponieważ trafili do niej również Włosi, którzy z Hiszpanami spotkają się w drugiej kolejce. W tej samej serii spotkań szykuje się również hit w polskiej grupie, ponieważ rywalizować będą ze sobą dwaj faworyci, czyli Holandia i Francja.

Kto wygra Euro 2024?

Kto wygra tegoroczne Mistrzostwa Europy? Analizując typy na Euro 2024 zauważyć można, że głównym faworytem turnieju jest Francja, czyli aktualni Mistrzowie Świata. Bardzo wysoko stoją również szanse Anglików, którzy nie tylko dysponują świetną kadrą, ale są również naprawdę głodni sukcesu. Ściany będą natomiast wspierały Niemców, którzy jako gospodarze z pewnością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Dodatkową motywacją może być także zakończenie kariery przez Toniego Kroosa, który chciałby odnieść ostatni wielki sukces. Kto jeszcze może wygrać Euro 2024? Otóż, wśród faworytów jak zawsze wymieniani są także Hiszpanie oraz Włosi, czyli obrońcy tytułu. Historia uczy natomiast, że każdy turniej tej rangi posiada czarnego konia, czyli niżej notowany zespół, który osiąga rezultat powyżej oczekiwań. Kto może nim być tym razem? Otóż, według bukmacherów mogą to być Węgrzy lub Austriacy. W tym drugim przypadku nie byłaby to dobra informacja dla reprezentacji Polski, która w grupie rywalizuje nie tylko z Francją i Holandią, ale również Austrią.

Kiedy rozgrywane będzie Euro 2024?

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak wspomniano we wstępie, Euro 2024 rozpocznie się 14 czerwca, a mecz otwarcia rozegrają Niemcy podejmując Szkotów. Faza grupowa potrwa do 26 czerwca, a w dniach od 29 czerwca do 2 lipca rozegrane zostaną mecze 1/8 finału. Ćwierćfinały zaplanowano na 5 i 6 lipca, a spotkania półfinałowe odbędą się w dniach 9 i 10 lipca. Finał zostanie rozegrany natomiast 14 lipca. Kiedy odbędą się mecze grupowe Polaków? Otóż, 16 czerwca zagramy z Holandią, 21 czerwca z Austrią, a 25 czerwca podejmiemy Francję. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć w TVP.

Podsumowując, należy stwierdzić, że niektóre mecze fazy grupowej Euro 2024 zapowiadają się naprawdę interesująco. Oczywiście spotkania rozgrywane przez faworytów nie zawsze są emocjonujące, a w wielu przypadkach to teoretycznie niżej notowane zespoły prezentują lepszy poziom, a co za tym idzie, potrafią zajść naprawdę daleko w turnieju.

 

Artykuł powstał we współpracy z Mas Media

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to