Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Klub fotograficzny ZOOM zaprasza na warsztaty fotograficzne „Fotografia – sztuka i pasja”. Dochód z tego przedsięwzięcia zasili konto na leczenie Jasia Czarnoty, który cierpi na neuroblastomę, nowotwór jamy brzusznej.

UWAGA!
Warsztaty fotograficzne zostały odwołane.

Czteroletni Jaś Czarnota to syn Mariusza Czarnoty, skarżyszczanina. Teraz rodzina mieszka w Markach pod Warszawą, ale pan Mariusz ma w Skarżysku wielu znajomych, którzy zaoferowali pomoc w kosztownym leczeniu Jasia.

jas czarnota zbiorka
Jaś Czarnota; fot. siepomaga.pl
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Wśród licznych inicjatyw, które mają wesprzeć rodziców chłopca, są też warsztaty fotograficzne „Fotografia – sztuka i pasja”, na które zaprasza Klub Fotograficzny ZOOM działający w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

– Wiemy, że każdy grosz się Jasiowi przyda. Zadziałaliśmy na spontanie, bo liczy się czas. Zapraszamy i zachęcamy – mówi Krystian Dróżdż z klubu ZOOM.

Warsztaty przeznaczone są dl hobbystów i początkujących fotografów, ale takich, którzy już znają podstawy obsługi sprzętu i coś niecoś wiedza o fotografowaniu.

Warsztaty poprowadzą Krystian Dróżdż, Jarosław Sokołowski i Konrad Kopycki.

– Zapraszamy osoby, które już coś o fotografii wiedzą, a chciałyby swoją wiedzę poszerzyć i zweryfikować umiejętności. Będzie teoria i praktyka, pokażemy, jak kadrować, jak potęgować nastrój, jak ubierać zdjęcia w kolory i światło, aby zrobić wrażenie na odbiorcy fotografii. Na koniec będzie analiza i wyciąganie wniosków – mówi Krystian Dróżdż.

Warsztaty skupią się na krajobrazie, ale niekoniecznie pejzażach. Niewykluczone, że będzie to krajobraz miejski. Prowadzący zaproszą na plenery o świecie i o zachodzie słońca. Temat będzie zależny w znacznej mierze od pogody. W programie będzie też ognisko.

Warsztaty odbędą się w dniach 4–9 września 2020 roku. Cena to 290 złotych. Wpływy z warsztatów, pomniejszone o koszty, zasilą konto zbiórki na leczenie Jasia Czarnoty.

Kontakt dla zainteresowanych: Krystian Dróżdż, tel. 602 616 710, e-mail krystekfoto@gmail.com

Program warsztatów:

Piątek, 4 września

16.00 – zagadnienia teoretyczne. Wykład Jarosława Sokołowskiego w patio MCK w Skarżysku.

Sobota, 5 września

6.00 – warsztaty plenerowe.

Niedziela, 6 września

13.00 – podsumowanie warsztatów, analiza prac i wydruk wybranej pracy w formacie galeryjnym – patio MCK.

Jaś Czarnota ma 4 lata. W czerwcu br. wykryto u niego neuroblastomę IV stopnia, nieoperowaną postać nowotworu umiejscowionego w jamie brzusznej. Chłopiec od tego czasu przebywa w szpitalu, gdzie otrzymuje chemię mająca na celu zmniejszenie guza, co być może poskutkuje tym, że guz będzie można usunąć operacyjnie. Potem chłopca będą czekać kolejne etapy leczenia, w tym kosztowna i nierefundowana immunoterapia. Część leczenia możliwa jest do wykonania tylko w USA, co wiąże się dużymi kosztami mogącymi sięgnąć nawet miliona złotych. 

Klub Fotograficzny ZOOM zaprasza na warsztaty fotograficzne na rzecz zbiórki dla Jasia Czarnoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here