karolina wilczynska
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Karolina Wilczyńska, , autorka poczytnych powieści obyczajowych, m.in. cyklu „Stacja Jagodno”, odwiedziła Skarżysko i spotkała się ze swoimi czytelniczkami oraz czytelnikami.

Powieści Karoliny Wilczyńskiej znajdują odbiorców głównie wśród pań, ale na spotkaniu autorskim w bibliotece publicznej nie zabrakło też panów. Obecna była też skarżyska młodzież.

Autorka po krótkim wstępie postanowiła odwrócić zwyczajowy cykl spotkań autorskich i najpierw poprosiła o pytania. Goście spotkania, szczególnie uczniowie, pytali przede wszystkim o inspiracje i metody pracy.

Pochodząca z Kielc pisarka zdradziła, że pisanie od wczesnych lat było jej ulubionym zajęciem, ale zanim stało się sposobem na życie, imała się innych zajęć. – Pisać chciałam od zawsze, ale myślałam, że nie jest to łatwe. I okazało się to prawdą. Wcześniej nie mieściło mi się to w głowie, że mogę tak zarabiać na życie – powiedziała.

Zanim została pisarką, ukończyła studia ekonomiczne i pracowała w branży finansowej. Próbowała też studiować resocjalizację, ale ten kierunek porzuciła na rzecz ekonomii właśnie. – Przy okazji udowodniłam sobie, że jak się chce bardzo czegoś nauczyć, to można. Chciałam się nauczyć matematyki i to zrobiłam – zdradziła.

W swojej karierze pracowała też jako terapeuta i prowadziła fundację. Praca terapeuty do pewnego stopnia znajduje odbicie w jej twórczości. – Nie piszę z zamiarem leczenia czytelniczek z ich problemów, ale tak to jakoś wychodzi, że można odnieść takie wrażenie. Słyszę często, że moje powieści pomagają i to mnie akurat cieszy – wyznała.

Choć lubi pisanie, to Karolina Wilczyńska nie lubi samego fizycznego spisywania historii na klawiaturze. A historie te, jak powiedziała, przychodzą po prostu z życia, z rozmów z ludźmi, z obserwacji świata. – Moi bohaterowie są na wzór prawdziwych ludzi, choć zmyśleni – powiedziała.

Dla pisarki bardzo ważne, nie tylko w samej twórczości, są emocje. – Najważniejsze to wzbudzić w czytelniku emocje. O to, moim zdaniem, chodzi w literaturze – stwierdziła.

Karolina Wilczyńska powiedziała, że często spotyka się krytyką. Głos krytyczny padł także ze strony jednej z uczestniczek spotkania, która uznała, że bohaterowie książek, a konkretni jednej, są przejaskrawieni. Pisarka zachęciła do przeczytania kolejnych, gdzie, jak obiecała, bohaterowie przechodzą zmiany. Zapewniała, że w rzeczywistości bohaterów takich jak w jej powieściach jest wiele, a podobne historie zna choćby z pracy w zawodzie terapeuty.

Młodzież uczestniczącą w spotkaniu, odnosząc się do obecności w mediach społecznościowych, przekonywała, że nie warto martwić się krytyką i tzw. „hejtem”. – Opiniami z sieci nie warto się przejmować. Dużo lepiej jest zainteresować się swoimi bliskimi, ludźmi prawdziwymi, bo to z nimi żyjemy. I tylko od nich przyjmować krytykę, jeśli już się pojawia, i jest konstruktywna – przekonywała.

Niemniej, dodała, że zawsze czeka na reakcje czytelników na losy ich ulubionych bohaterów, a te są różne. – Jeżeli czytelnik się ze mną w czymś nie zgadza i konstruktywnie krytykuje, to jest OK. O to w tym chodzi – stwierdziła.

Karolina Wilczyńska pochodzi z Kielc, jest zodiakalną Panną i numerologiczną jedenastką.

O sobie pisze tak:

Jestem kobietą ze wszystkimi zaletami i wadami swojej płci: wrażliwą, emocjonalną i romantyczną, ale bywam też kapryśna, złośliwa i bezwzględna. Wierzę w przeznaczenie i miłość, a że jestem uparta – mimo różnych doświadczeń nadal ufam w ludzką szczerość i własną intuicję. Piszę o tym, co moim zdaniem ma największe znaczenie w życiu – o uczuciach – nie bojąc się nawet tych najskrytszych i najtrudniejszych. Bo najważniejszy jest dla mnie człowiek i jego emocje. Prawie najważniejszy. Zaraz po miłości.

Do jej najbardziej znanych książek należą cykle powieściowe: „Rok na kwiatowej”, „Stacja Jagodno” czy seria z Nataszą. Ponadto jest autorką tytułów: „Anielski kokon”, „Ja, kochanka” czy „Właśnie dziś, właśnie teraz”. Pisze też opowiadania.

karolina wilczynskakarolina wilczynskakarolina wilczynskakarolina wilczynska