Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Autorzy i miłośnicy poezji spotkali się ponownie w Kawiarni Literackiej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Literaci nie tylko przygotowali wiersze na tę okazję, ale też wydali je drukiem.

„Moja Niepodległa” to tytuł tomiku wierszy napisanych przez członków skarżyskiej Grupy Literackiej Wiklina, a wydany specjalnie z okazji Narodowego Święta Niepodległości i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tomik wierszy i piątkowe, jak zawsze nastrojowe, a tym razem też niezwykle doniosłe, spotkanie w Kawiarni Literackiej to wkład członków Wikliny w uczczenie tej tak ważnej dla Polski rocznicy.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

We wstępie autorstwa Elżbiety Jach, opiekunki grupy Wiklina, czytamy:

„Członkowie Grupy Literackiej Wiklina chcą oddać hołd często bezimiennym bohaterom, poległym w walkach o wolność naszej Ojczyzny. W tomiku znajdują się także wiersze mówiące o pięknie naszego kraju, regionu świętokrzyskiego i najbliższej okolicy. Wiersze o umiłowaniu polskiej ziemi, jej przyrody, kultury i tradycji.”

Autorami wierszy są: Bernadetta Bąkowska, Małgorzata Biela, Marian Frąk, Elżbieta Jach, Marianna Józefczak-Sasińska, Marzanna Kruk, Jacek Kwiecień, Ewa Michałowska-Walkiewicz, Czesław Nowakowski, Barbara Obara, Mirosław Pardela, Anna Piwko, Danuta Ewa Skalska, Przemysław Skrzypczyński, Maria Wrzeszczewicz i Anna Zakrzewska. Tomik został zilustrowany zdjęciami Bogusława Jelonka.

Wiersze czytali licznie zgromadzonej publiczności sami autorzy, a przeplatane były, co jest tradycją Kawiarni Literackiej, piosenkami w wykonaniu skarżyskiej młodzieży oraz członków Wikliny.

Już wkrótce kolejne spotkanie w Kawiarni Literackiej MCK. Tym razem jego bohaterkami będą Elżbieta Jach i Marzanna Kruk, które zaprezentują swoje tomiki wierszy.
Więcej szczegółów tutaj: Wiersze Elżbiety Jach i Marzanny Kruk – Miejskie Centrum Kultury zaprasza do Kawiarni Literackiej