Kawiarnia Literacka - Zbigniew Ścisłowicz
Zbigniew Ścisłowicz
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zbigniew Ścisłowicz na co dzień zajmuje się elektryką, w wolnej chwili pisze wiersze, a jego wielką pasją są podróże. W jednej z nich udał się do serca Afryki – na szczyt Kilimandżaro.

Zbigniew Ścisłowicz zaprasza po raz kolejny do Kawiarni Literackiej MCK:

Zbigniewa Ścisłowicza wspomnienia z Jamajki – Kawiarnia Literacka MCK zaprasza

 

W kolejnym spotkaniu Kawiarni Literackiej w Miejskim Centrum Kultury zebrani poznali ciekawe historie przywiezione z Czarnego Lądu. Bohater udał się tam niemal dokładnie 5 lat temu. Zdobycie najwyższego szczytu Afryki było jednym z jego największych podróżniczych marzeń.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Nie tylko mu się to z sukcesem udało, ale zrobił to w… piątek trzynastego, a konkretnie 13 stycznia 2012 roku. Zbigniew Ścisłowicz opowiadał o przygotowaniach, perypetiach na miejscu, walce z wysokością, niskich temperaturach (tak, tak, w Afryce też może być 20 stopni na minusie!) i tęsknocie za rodziną. – Tęsknota z bliskimi motywuje do rozwagi po drodze. A jeśli chodzi o wejście na szczyt, to o wiele trudniej jest z niego zejść, niż wejść. W drodze powrotnej brak już sił i o wypadek nietrudno – zdradził.

Podróżnik opowiadał też rozmaite ciekawostki – o plantacji marihuany obecnej w każdej wiosce w Tanzanii, piwie bananowym, codziennych awariach prądu będących normą w tamtych okolicach oraz noclegi z jaszczurkami, które okazały się być pożyteczne, gdyż zjadały insekty.

Podróżnikom w okresie aklimatyzacji i przygotowaniach na każdym kroku towarzyszyły afrykańskie dzieci, które nieustannie domagały się podarków od „mzungu”. W drodze na szczyt, miejsce dzieci zajęli zawodowi tragarze – na każdego z uczestników przypadało ich aż trzech. Bez nich i ich wiedzy wejście byłoby wręcz niemożliwe.

Członkowie „Wikliny” przygotowali tego wieczoru specjalnie dla swojego kolegi fraszki, limeryki i wiersze, a jego przyjaciele, Sławomir Bogusiewicz i Mikołaj Janowski, uatrakcyjnili wieczór muzycznie.

Było to już dziewiąte spotkanie w Kawiarni Literackiej MCK. Wkrótce kolejne!

Tutaj przeczytasz dłuższą rozmowę ze Zbigniewem Ścisłowiczem
pt. „Szczyty marzeń też są do zdobycia”

Kawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew ŚcisłowiczKawiarnia Literacka - Zbigniew Ścisłowicz