REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Miejskie Centrum Kultury planuje utworzyć dziecięcy zespół ludowy o nazwie Koguciki i zaprasza dzieci, które chciałyby w nim występować.

Przy MCK działy już dorosły zespół ludowy – Zespół Pieśni i Tańca „Skarżysko”, który, nota bene, w tym roku obchodził 10-lecie istnienia. Kieruje nim Katarzyna Tambor i również ona pokieruje Kogucikami.

Do zespołu zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które lubią tańczyć, śpiewać i… kolorowo się ubierać. Co ważne, nie trzeba mieć doświadczenia. – Wystarczy mieć słuch i poczucie rytmu. Na początku będziemy uczyć się prostych tańców, do melodii „Zasiali górale” czy „Uciekła mi przepióreczka”, a dopiero potem naszych tańców narodowych, jak polonez, kujawiak czy oberek – wyjaśnia Katarzyna Tambor.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Utworzenie dziecięcego zespołu ludowego to chęć kultywowania wśród najmłodszych zamiłowania do polskiej kultury ludowej. – Najlepiej jest zacząć prace z małymi dziećmi. Wtedy łatwiej jest w nich zaszczepić pasję. Ja sama tak zaczynałam swoją przygodę z tańcami ludowymi. Liczę, że w przyszłości członkowie Kogucików zasilą szeregi dorosłego zespołu – dodaje Katarzyna Tambor.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 11 października 2017 r. o godz. 16:15 w sali nr 115 Miejskiego Centrum Kultury.

Zapraszamy!

Nabór do dziecięcego zespołu ludowego Koguciki w MCK Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to