REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Jednym z elementów Święta Wolności z okazji rocznicy wyborów z 1989 roku była interaktywna lekcja historii. Z niej licznie obecna młodzież dowiedziała się wiele ciekawych rzeczy o samych wyborach i czasach, które poprzedzały ten dzień.

Po festynie i uroczystej sesji rady miasta trzecim elementem Święta Wolności w Skarżysku-Kamiennej, czyli obchodów 30. rocznicy pierwszych, częściowo wolnych, wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, czyli dokładnie 30 lat wcześniej.

O tym, czym były i jak ważne dla Polski były te wybory, mówili uczniowie skarżyskich szkół. Organizatorzy skorzystali też z filmu „I straszno i śmieszno – Życie codzienne w PRL” z kanału Historia Bez Cenzury na YouTube.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Organizatorzy przygotowali też gadżety, plakietki, oraz, co dla wielu młodych ludzi jest siłą rzeczy totalną abstrakcją – repliki kartek żywnościowych, jakie z kolei były kiedyś czymś oczywistym dla ich rodziców i dziadków.

Lekcja była też urozmaicona muzycznie. Piosenki Jacka Kaczmarskiego wykonał Zbigniew Biber, śpiewała tez młodzież, a akompaniował Tomasz Sekuła. Na koniec wszyscy wspólnie śpiewali piosenkę „Strach się bać” zespołu Lady Pank.

Do młodzieży zwrócili się też prezydent miasta Konrad Krönig oraz jego zastępca Krzysztof Myszka, a także Piotr Kardyś, prezes PTH Skarżysko, która to organizacja była współorganizatorem lekcji.

Zobacz relację z uroczystej sesji rady miasta w ramach Święta Wolności:

Rondo na Krakowskiej i Jana Pawła II nosi imię wyborów parlamentarnych z 1989 roku

 

Zobacz relację z festynu z okazji Święta Wolności:

Święto Wolności: Skarżysko bawiło się na festynie z okazji rocznicy wyborów z 1989 roku

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to