Kwarantanna przedłużona. Co z lodowiskiem w Skarżysku?

1952
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Kwarantanna w Polsce została wydłużona o kolejne dwa tygodnie – do 31 stycznia 2021 roku. Oznacza to, że lodowisko w Skarżysku-Kamiennej nadal będzie zamknięte.

Lodowisko w Skarżysku-Kamiennej zostało zamknięte 28 grudnia zeszłego roku. Przedłużenie kwarantanny oznacza, że będzie ono zamknięte przynajmniej do 31 stycznia 2021 roku.

O tym, czy w tym sezonie pojeździmy jeszcze na lodowisku w Skarżysku, zadecydują w znacznej mierze decyzje rządu. Jeśli będzie możliwe otwarcie lodowiska 1 lutego 2021 roku, to tak się stanie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Obecnie na lodowisku nie ma lodu. Zostały wyłączone agregaty i lód się rozpuścił. Janusz Sztompke, dyrektor MCSiR, które zarządza lodowiskiem, informuje, że wtedy ponowne zamrożenie lodu będzie jeszcze opłacalne. Jednakże każde kolejne wydłużenie kwarantanny może oznaczać, że ponowne otwarcie lodowiska straci sens.

Tak wygląda lodowisko w Skarżysku w czasie kwarantanny, gdy obiekt jest nieczynny

W obliczu ciepłych zim sezon kończy się zazwyczaj na początku marca. Wysokie temperatury sprawiają, że lód się topi mimo działających agregatów.

Nieczynne lodowisko to duża strata finansowa dla obiektu, MCSiR i miasta. W grudniu zeszłego roku dochód z biletów wyniósł ok. 150 tysięcy złotych, co daje ok. 100 tysięcy zysku.

W tym sezonie na lodowisku, gdy było otwarte, obowiązują liczne obostrzenia, w tym brak dostępu do szatni oraz limit 150 osób jednocześnie na tafli.

Podstawowe informacje na temat lodowiska w Skarżysku, w tym cennik i godziny otwarcia, znajdują się tutaj:

Lodowisko w Skarżysku-Kamiennej

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to