Maja Malinowska i Roman Kornecki
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Maja Malinowska, malarka ze Skarżyska, zaprezentowała swoje obrazy na wystawie, którą od piątku można obejrzeć w Nowej Galerii MCK.

Malarstwo Mai Malinowskiej można podzielić na dwie zasadnicze grupy: abstrakcję i portrety. – Moje obrazy powstają z wnętrza. Maluję to, co widzę oczami duszy. Frapuje mnie kolorystyka, a moje obrazy są z pogranicza symbolizmu i abstrakcji. To moje wewnętrzne wizje. Portrety to z kolei przeciwieństwo abstrakcji – powiedział zebranym.

Maja Malinowska
Maja Malinowska

Artystka jest członkinią Skarżyskiego Klubu Twórców SKART. – Dla mnie to lekkie zaskoczenie. Znam Maję jako spokojną i cichą osobę, a w jej obrazach widzimy wulkan emocji i kolorów. Jestem dumny, że mamy w Skarżysku taką malarkę – powiedział Roman Kornecki, prezes SKART-u.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Gratulacje za swoją twórczość i wystawę Maja Malinowska otrzymała również pod swoich znajomych z lat szkolnych, wśród których jest były prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek.

Wystawa malarstwa Mai Malinowskiej jest czynna do 23 lipca br. Wstęp jest wolny.

Maja Malinowska jest rodowitą skarżyszczanką. Należy do klubu SKART, zrzeszającego lokalnych twórców. Wielokrotnie brała udział w klubowych wystawach zbiorowych czy poplenerowych. Obecna wystawa jest pierwszą wystawą indywidualną malarki. Jak przyznaje, rysowała „od zawsze” – ołówkiem, węglem, kredkami… W latach szkolnych zainteresowała się akwarelami i farbami plakatowymi. Jednak z biegiem lat zafascynowało ją  malarstwo olejne, któremu wierna jest do dziś.

Przenosi na płótno wszystko to, co ją w jakiś sposób zainspiruje, zaciekawi. Najchętniej maluje obrazy z pogranicza abstrakcji i symbolizmu. Fascynują ją również ludzie, dlatego często maluje ich portrety czy akty. Malarstwo Mai Malinowskiej jest oryginalne, pełne ekspresji, bardzo zróżnicowane zarówno pod względem tematycznym jak i kolorystycznym.

  Maja MalinowskaHalin WężykMaja MalinowskaMaja MalinowskaMaja MalinowskaMaja Malinowska i Roman Kornecki