Małe S.I.E. - koncerty premierowe - MCK
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zespół Małe S.I.E. czyli Małe Studium Instrumentów Etnicznych wystąpił we środę w MCK dwa razy dla skarżyskiej publiczności. Promował w ten sposób swoją debiutancką płytę 7 bajek.

Przed południem dali koncert dla swoich rówieśników, a wieczorny był koncertem otwartym. Zespół wykonał wszystkie utwory, które znalazły się na płycie i, oczywiście, bisował. Występ zakończył się zjedzeniem tortu, który dla dzieci przygotowali dorośli.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Płyta 7 bajek to autorskie piosenki dzieci. Opowiadają w nich o swoich radościach, rozterkach, a piosenki adresują również do dorosłych, zapraszając ich do swojego świata. – Nasze dzieci mają swój świat emocjonalny. Są niedoskonałe, ale fantastyczne. A te siedem bajek to takie ich protest songi – powiedział Piotr Stefański, lider zarówno małego jak i dorosłego S.I.E.

Przy okazji zwrócił uwagę na małe zainteresowanie wieczornym koncertem. – To smutne, że nie znalazło się 150 osób, żeby zapełnić salę. Smutne, że nie doceniamy pracy naszych dzieci – stwierdził.

Małe S.I.E. to zespół, który powstał na bazie szkółki, jaką dla dzieci prowadzi dorosłe Studium Instrumentów Etnicznych. Tworzy go dziewiątka młodych muzyków, którzy śpiewają i grają na kongach oraz djembe: Bartosz Woźniczka, Tomasz Aftyka, Julia Kulińska, Justyna Jędrys, Marta Jędrys, Kornelia Palkowska, Natalia Kwiecień, Marysia Obwarzanek i Alicja Niewczas. Wspierają ich członkowie dorosłego S.I.E.: Piotr Stefański, Mikołaj Janowski, Hubert Drążek, Kaja Gębska oraz Martyna Dolęga.

Przeczytaj więcej o zespole Małe S.I.E. male-sie-koncert-mck-001male-sie-koncert-mck-002male-sie-koncert-mck-003male-sie-koncert-mck-004male-sie-koncert-mck-005male-sie-koncert-mck-006male-sie-koncert-mck-007male-sie-koncert-mck-008male-sie-koncert-mck-010male-sie-koncert-mck-009male-sie-koncert-mck-012male-sie-koncert-mck-013male-sie-koncert-mck-014male-sie-koncert-mck-015male-sie-koncert-mck-016male-sie-koncert-mck-017male-sie-koncert-mck-018male-sie-koncert-mck-019male-sie-koncert-mck-020male-sie-koncert-mck-021male-sie-koncert-mck-022male-sie-koncert-mck-023male-sie-koncert-mck-024male-sie-koncert-mck-025male-sie-koncert-mck-026male-sie-koncert-mck-027male-sie-koncert-mck-028male-sie-koncert-mck-029male-sie-koncert-mck-030

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to