Manfred and the Fam
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Na parkingu przed Lidlem w Skarżysku we wtorek pojawił się nietypowy pojazd, który wzbudzał zainteresowanie skarżyszczan. Na pierwszy rzut oka mógł się wydawać samochodem wojskowym czy też technicznym. Jednak kłóciło się to z umieszczonym na nim wizerunkiem mamuta i napisem „Manfred and the Fam”.

Klienci Lidla przy Moniuszki oraz przechodnie, a pewnie też i wielu innych mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, w miniony wtorek z zaciekawieniem spoglądali na ogromną ciężarówkę Mercedes, która poruszała się ulicami naszego miasta, a na dłużej zaparkowała przy sklepie niemieckiej sieci.

Z pozoru samochód mógł wyglądać na jakieś auto wojskowe lub techniczne. Ogromne koła, nietypowa zabudowa, a także kolorystyka, powodowały, że daleko mu było wyglądem do zwykłych ciężarówek czy TIR-ów. Intrygował też wizerunek mamuta.

Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin

Wszystko wyjaśnił wujek Google po zapytaniu go o frazę „Manfred and the Fam” znajdującej się na zabudowie pojazdu, a potem sami pasażerowie.

Manferd to angielskie imię Mańka, czyli mamuta, bohatera Epoki Lodowcowej, popularnego filmu animowanego. Okazało się też, że auto jest kamperem, ale bardzo osobliwym kamperem.

Manfred and the Fam to po naszemu zatem „Maniek z Rodzinką”. A rodzinka ta to mieszkańcy Holandii – Michael, Fleur, oraz ich urocze dzieciaki – Julie and Given.

Mieszkańcy Holandii to jednak nie do końca aktualne w tym momencie określenie. Rodzinka podróżuje bowiem po świecie, a Maniek jest ich środkiem lokomocji i jednocześnie domem.

https://www.youtube.com/watch?v=PaIjHDuCuLo

 

Rodzina postanowiła całkowicie odmienić swoje życie. Zostawili za sobą swoje dotychczasowe życie prywatne oraz zawodowe i ruszyli w świat na początku 2020 roku. Ich pierwszym celem była podróż do Kanady i na Alaskę, ale te plany pokrzyżowała, wiadomo, pandemia. To odległy cel i jednocześnie trudno dostępny. Stąd taki, a nie inny wygląd i możliwości ich pojazdu.

Postanowili zatem podróżować po Europie. Kilka dni temu przyjechali do Polski. Zwiedzili już Puszczę Białowieską oraz Wilczy Szaniec, czyli kwaterę Adolfa Hitlera.

W międzyczasie jechali przez Skarżysko i zawitali do nas na zakupy. Jak wyjaśnili, potrzebowali kilka konkretnych produktów, które dostępne są w Lidlu. Podczas postoju ich kamper wzbudzał zainteresowanie skarżyszczan.

Podróż rodziny z Holandii można śledzić w mediach społecznościowych – YouTube, Facebook i Instagram.

Życzymy im udanej podróży!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Manfred and the Fam (@manfredandthefam)

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here