Wyspiański i Łempicka oczami młodych artystów ze Skarżyska. Młodzieżowa Akademia Sztuki zaprasza na swoją wystawę

616
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Młodzieżowa Akademia Sztuki, grupa młodych artystów działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, zaprasza na swoją właśnie otwartą wystawę. Są niej obrazy inspirowane twórczością malarską Stanisława Wyspiańskiego i Tamary Łempickiej.

Nie da się ukryć, że zazwyczaj piszemy o twórczości dorosłych artystów ze Skarżyska i okolic. To ich dzieła, głównie Skarżyskiej Grupy Twórców SKART, można bowiem najczęściej oglądać na wystawach w MCK.

Jednak sztuką interesują się nie tylko starsi skarżyszczanie. Również młodzież sięga po farby, pędzle i inne narzędzia malarskie. Od dobrych dziesięciu lat w Miejskim Centrum Kultury działa Młodzieżowa Akademia Sztuki. Skupia młodzież ze Skarżyska, a jej członkami są uczniowie starszych klas podstawówki, a także szkół średnich.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

I to właśnie twórczość grupy MASZ, jak w skrócie się ją nazywa, można właśnie oglądać na wystawie w MCK. Wystawa została otwarta wernisażem 7 czerwca 2024 roku.

Są na niej obrazy wykonane głównie techniką suchej pasteli, będące mniej lub bardziej wiernymi kopiami bądź też luźno inspirowane twórczością dwojga wybitnych polskich malarzy – Tamary Łempickiej i Stanisława Wyspiańskiego. Są to głównie portrety.

Oboje wyżej wymienieni to uznani artyści, wiec tym bardziej warto przyklasnąć umiejętnościom i ambicjom naszej artystycznie uzdolnionej młodzieży. Gorące brawa otrzymali już na wernisażu od uczestników, a od Grażyny Majewskiej, dyrektorki MCK, gratulacje.

Swoje obrazy wystawiają: Maja Rutkowska, Maja Jabłucka, Lena Biernacka, Wiktoria Begiert, Karolina Ciuk, Wiktoria Pacek, Sybilla Warwas, Małgorzata Biernacka, Paulina Biernacka, Hanna Czech, Alicja Kłuś, Lena Białas, Amelia Szuster, Hanna Jagieło.

Młodzi artyści wraz ze swoją instruktorką Katarzyną Piwnik zapraszają do odwiedzenia wystawy. Jest otwarta do 20 czerwca 2024 roku i czynna w godzinach otwarcia MCK. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to