REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Po piątkowych biegach dzieci i młodzieży w sobotę na ulice Skarżyska-Kamiennej wybiegli uczestnicy biegu open Memoriału Krzysztofa Wolińskiego 2019. Ponad setka biegaczy walczyła o jak najlepszy wynik i dla upamiętnienia świetnego skarżyskiego trenera i wychowawcy.

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2020 – trwają zapisy:

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2020: W tym roku w Skarżysku tylko bieg uliczny. Zapisy trwają

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2019 obywał się przez dwa dni. W piątek ścigały się dzieci i młodzież, a w sobotę dorośli. Na trasę wybiegło ponad sto osób, w tym, jak zawsze, wielu mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i okolic.

Tym razem najlepsi byli goście spoza Skarżyska – Sabina Jarząbek z Daleszyc i Damian Połeć z Rudy Śląskiej. Na drugich pozycjach przybiegli Lidia Czarnecka i Rafał Czarnecki z Bliżyna, a na trzecich Anna Gromadzka z Parszowa oraz Michał Bąk z Chełmców. Skarżyscy biegacze zdobywali za to czołowe miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wśród wręczających medale i składających gratulacje najlepszym był Jolanta Wolińska, wdowa po Krzysztofie Wolińskim.

Kliknij i zobacz zdjęcia oraz wyniki z biegów dzieci młodzieży podczas Memoriału Krzysztofa Wolińskiego 2019:

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2019: Pierwszego dnia biegały dzieci i młodzież

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego, który odbył się po raz jedenasty, to impreza dla uczczenia pamięci trenera i wychowawcy, który zmarł przedwcześnie w 2008 roku w wieku 50 lat. Krzysztof Woliński był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku oraz trenerem lekkoatletów Granatu Skarżysko i Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego. Jego podopieczni wygrywali liczne imprezy na szczeblu krajowym, a dwoje z nich – Wioletta Frankiewicz i Rafał Wójcik – uczestniczyli w igrzyskach olimpijskich.

Organizatorami Memoriału Krzysztofa Wolińskiego są Skarżyskie Towarzystwo Sportowe oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku. Sponsorzy tegorocznego memoriału to: Decathlon, Celsium, Wtórpol oraz Batmar.

 

Kliknij i zobacz więcej zdjęć na portalu Echo Dnia: Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2019 w Skarżysku-Kamiennej – bieg open

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to