Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pochodzący ze Skarżyska Kościelnego Mikołaj Janowski w czasie pandemii koronawirusa umila czas mieszkańcom Warszawy, gdzie aktualnie mieszka, grając koncerty z balkonu swojego mieszkania. Nie musimy jednak być sąsiadami Mikołaja, żeby posłuchać jego koncertów – transmituje je live na Facebooku

Mikołaj Janowski miłośnikom muzyki znany jest między innymi z występów w Studium Instrumentów Etnicznych. Teraz swoją karierą muzyczną kontynuuje w Warszawie gdzie mieszka.

W obecnej sytuacji, gdy wokoło szaleje koronawirus, nie może kontynuować swojej kariery muzycznej w tradycyjny sposób. Znalazł więc inny, aby koncertować – robi to z balkonu swojego warszawskiego mieszkania.

– Teraz nie mogę grać nigdzie indziej, a ludzie nie mogą teraz posłuchać muzyki na żywo. Stąd pomysł na koncerty z balkonu – wyjaśnia muzyk.

Mikołaj Janowski gra koncerty z balkonu swojego mieszkania, fot. archiwum prywatne

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Koncerty bardzo przypadły sąsiadom do gustu.

– Ludzie wychodzą na swoje balkony, zatrzymują się pod blokiem. Sąsiedzi mówią, że im się podoba. Gram swoje autorskie utwory oraz dzieła innych kompozytorów – dodaje Mikołaj Janowski.

Jego koncertów może posłuchać jednak każdy z nas, ponieważ transmituje je również na żywo na Facebooku. Do tej pory dał już dwa występy, a w wielkanocną niedzielę przed nami kolejny, który zacznie się o godz. 16.00.

Trzymamy więc kciuki za pogodę i zapraszamy na koncert – sąsiadów Mikołaja na balkony, a nie-sąsiadów na poniższe wydarzenie na Facebooku:

 

Koncert wielkanocny + Livestream

Music event in Warsaw, Poland by Mikołaj Janowski Music on Sunday, April 12 2020 with 103 people interested and 34 people going.

Z balkonu Mikołaja Janowskiego płyną spokojne, chilloutowe utwory. Gra też jazz, reggae i muzykę elektroniczną. Podczas koncertów wykorzystuje m.in. syntezator, elektroniczną perkusję, pianino oraz oczywiście swój ulubiony instrument, czyli trąbkę.

Po przeprowadzce do Warszawy Mikołaj Janowski kontynuuje swoją karierę w tamtejszych zespołach – big-bandzie SGGW, Warszawsko-Lubelskiej Orkiestrze Dętej oraz w kapeli zespółafrykański.pl. Z tym ostatnim zespołem wystąpił niedawno w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku.

Kawiarnia Literacka, jakiej jeszcze nie było: podróże Zbigniewa Ścisłowicza, poezja literatów „Wikliny” i muzyka zespołuafrykańskiego.pl

 

 

Mikołaj Janowski gra koncerty z balkonu swojego mieszkania, fot. archiwum prywatne