Skarżyskie Wodociągi działają już 25 lat

3194
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji obchodzi w tym roku srebrny jubileusz działalności. Od 25 lat firma dostarcza wodę i odprowadza ścieki od mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i Skarżyska Kościelnego.

Oczywiście, sieć wodociągowa i kanalizacyjna istnieje w naszym mieście o wiele dłużej, ale to właśnie w 1992 roku spółka pod nazwą MPWiK, a potocznie zwana Wodociągami Miejskimi,  została wydzielona ze struktur byłego Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach.

Z okazji okrągłej rocznicy w Miejskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala. O historii firmy i jej obecnej sytuacji mówił Prezes Zarządu MPWiK Łukasz Żuchowski. Podkreślał, że systematycznie rośnie nie tylko jakość usług, w tym przede wszystkim jakość dostarczanej wody, ale również poprawiają się warunki pracy załogi.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Gratulacje firmie i jej załodze złożyli prezydent Skarżyska Konrad Krönig, jego zastępca Andrzej Brzeziński, wójt Skarżyska Kościelnego Zdzisław Woźniak, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska oraz posłanka Marzena Okła-Drewnowicz.

Z okazji jubileuszu upominki i podziękowania za pracę otrzymali emerytowani oraz długoletni pracownicy firmy.

Dla zebranych wystąpili lokalni artyści: członkowie Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, kabaret Weźrzesz oraz Patrycja Zarychta, dla której był to równie ważny dzień, ponieważ akurat w piątek ukazała się jej debiutancka płyta.

Spółka MPWiK w Skarżysku-Kamiennej utworzona została uchwałą Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej i rozpoczęła działalność 1 kwietnia 1992 r. Wodociągi zaopatrują w wodę 75 tysięcy mieszkańców na terenie Skarżyska, Skarżyska Kościelnego, a także gmin Bliżyn i Wąchock.

Woda dostarczana mieszkańcom pochodzi z pięciu ujęć głębinowych:

– Bzin
– Bór
– Bugaj
– Milica (ujęcie awaryjne)
– Skarżysko Kościelne

W 2007 roku do Spółki jako udziałowiec przystąpiła gmina Skarżysko Kościelne. Obecnie miasto Skarżysko-Kamienna posiada w spółce 89,8% udziałów, a gmina Skarżysko Kościelne – 10,2%.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here