Zespołów happysad i Lorein w Trójce nie usłyszymy. Ich wytwórnia zawiesza współpracę ze stacją

1782
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Wytwórnia płytowa Mystic Production zawiesiła współpracę z Programem III Polskiego Radia. Oznacza to, że w Trójce nie usłyszymy  należących do niej i reprezentowanych przez nią  zespołów, a są wśród nich dwa wywodzące się ze Skarżyska zespoły – happysad i Lorein

Afera po anulowaniu najnowszego wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego, w którym wygrał utwór Kazika Staszewskiego „Twój ból jest większy niż mój”, zatacza coraz szersze kręgi.

Z pracy w Trójce rezygnują dziennikarze, znani muzycy proszą, aby nie puszczać w niej ich piosenek i do tego grona dołączyła też wytwórnia Mystic Production, która wydaje płyty dwóch pochodzących ze Skarżyska-Kamiennej zespołów muzycznych – happysad i Lorein. Oznacza to, że do odwołania możemy ich nie usłyszeć na antenie Trójki.

Oto fragment komunikatu Mystic Production:

Prosimy o nieemitowanie naszych utworów na antenie PR3 do czasu przywrócenia w radiu podstawowych standardów, których oczekujemy od mediów, szczególnie publicznych.
REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

W najnowszym wydaniu Listy Przebojów Programu III zespół happysad miał piosenkę „Mgła na torach” na 29. miejscu.

Dyrekcja Programu III PR podważyła wynik ostatniego, piątkowego, notowania, oskarżając prowadzących listę o oszustwo. Wskutek tego z pracy zrezygnował Marek Niedźwiecki, od blisko czterdziestu lat prowadzący LP3. Jego śladami poszli inni dziennikarze PR III – Hirek Wrona i Marcin Kydryński.

Ze współpracy z Trójką, poza dziennikarzami i wytwórnią Mystic Production, rezygnują też czołowi polscy artyści. O niepuszczanie ich piosenek poprosili m.in. Muniek Staszczyk, Organek i Dawid Podsiadło.

W najnowszym notowaniu Listy Przebojów Programu III wygrała piosenka Kazika „Twój ból jest mniejszy niż mój” nawiązująca do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w czasie pandemii koronawirusa, podczas gdy wówczas cmentarze były zamknięte i niedostępne dla obywateli.

Piosenka jako nowość w zestawieniu wskoczyła od razu na pierwsze miejsce. Dyrekcja Programu III zarzuciła prowadzącym manipulację głosami i notowanie zostało anulowane. Co ciekawe, było to już 1998. Notowanie LP3 i za dwa tygodnie lista miał obchodzić okrągły i imponujący jubileusz. Co dalej będzie z listą – na razie nie wiadomo.

Ostatnią godzinę piątkowego wydania można odsłuchać tutaj: https://www.polskieradio.pl/9/4292/Artykul/2511630,Lista-Przebojow-Trojki-15-maja-godz-2110

Tymczasem trwają przygotowania do uruchomienia nowej stacji radiowej Nowy Świat, w której usłyszymy wielu dziennikarzy, którzy już wcześniej odeszli z Trójki. Nowe radio ma być utrzymywane z datków słuchaczy, a zbiórka odbywa się na Patronite.


 

Zobacz też i posłuchaj:

Kuba Kawalec z happysad podjął wyzwanie hot16challenge2