Najpopularniejsze fungicydy na T1

1281
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Choroby grzybowe stanowią zagrożenie dla zbóż przez cały okres ich wegetacji. W związku z tym konieczne jest przeprowadzanie odpowiednich zabiegów, a najistotniejszy jest zabieg T1, który wykonuje się we wczesnej fazie krzewienia. Na czym on dokładnie polega? Jakie są najpopularniejsze fungicydy na T1? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym jest zabieg T1 i kiedy do niego przystąpić?

Zabieg T1 to ochrona fungicydowa zbóż, którą wykonuje się po starcie wiosennej wegetacji. Jego celem jest ochrona zboża we wczesnych fazach rozwoju przed chorobami, które atakują części roślin znajdujących się bezpośrednio nad ziemią. Przykładem może być łamliwość źdźbła oraz fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni. W związku z tym zabieg T1 najwcześniej wykonuje się w fazie krzewienia, a ostatnim momentem jest faza drugiego kolanka. Optymalny czas to natomiast początek strzelania w źdźbło oraz faza pierwszego kolanka. Bardzo ważną kwestią jest to, by zabieg T1 przeprowadzić niezwłocznie po przekroczeniu progu szkodliwości oraz pamiętać o tym, by towarzyszyły temu odpowiednie warunki pogodowe. Zbyt niska temperatura, opady deszczu, czy nawet silny wiatr sprawiają, że środki ochrony roślin są mniej skuteczne, a ich aplikacja trudniejsza. Fungicydy stosowane w zabiegu T1 mają bowiem chronić od chorób, do których należy:

  • łamliwość źdźbła zbóż i traw;
  • fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni;
  • mączniak prawdziwy zbóż i traw;
  • rdza brunatna;
  • septorioza paskowana liści pszenicy;
  • rdza żółta zbóż i traw;
  • brunatna plamistość liści zbóż (DTR);
  • rynchosporioza;
  • plamistość siatkowa jęczmienia.

Najpopularniejsze fungicydy na T1

Skuteczność zabiegu T1 uzależniona jest od właściwego wyboru fungicydu. Bardzo ważne w tym przypadku jest bowiem jego dopasowanie nie tylko do gatunku zboża, ale również fazy rozwoju roślin, czy objawów zaobserwowanych w trakcie lustracji pola przed zabiegiem. Najważniejsza jest jednak zawartość substancji czynnych w danym oprysku, którą może być m.in. prochloraz, fenpropidyna, azoksystrobina, bromukonazol, ipkonazol, tritikonazol i inne substancje. Najpopularniejszymi fungicydami stosowanymi w zabiegu T1 jest UNIX 75WG, KENDO 50EW, czy BUKAT 500SC, czyli środki jednoskładnikowe. Wśród wieloskładnikowych największą popularnością cieszy się natomiast VERBEN oraz DELARO 325SC.

Środki ochrony roślin w sklepie dlaroslin.pl

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak już wspomniano w przypadku zabiegów fungicydowych na T1 bardzo istotny jest odpowiedni dobór środków ochrony roślin. W związku z tym warto kupować je w miejscu, oferującym szeroką ofertę czego przykładem może być sklep internetowy dlaroslin.pl. Kupić tam można bowiem nie tylko fungicydy na T1, ale również wiele innych środków ochrony roślin, czy nawozów. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko błyskawiczna realizacja zamówienia, ale również wysyłka pod wskazany adres, czy wygodne metody płatności.

Podsumowując, należy stwierdzić, że fungicydy na T1 to środki ochrony roślin, które zwalczają różnego rodzaju choroby w początkowej fazie wzrostu rośliny. Wybierając je, warto kierować się zatem skutecznością działania oraz wygodą, za którą przemawiają zakupy przez Internet.


Materiał partnerski we współpracy z masalski.pl

 

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to