Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Tegoroczne Narodowe Czytanie już na początku września. Tym razem cała Polska będzie czytać „Moralność Pani Dulskiej”. Dzieło autorstwa Gabrieli Zapolskiej będziemy wspólnie czytać również w Skarżysku-Kamiennej.

Zapoczątkowana w 2012 roku przez Bronisława Komorowskiego akcji „Narodowe Czytanie” trwa. Co roku cała Polska czyta inne dzieło spośród najważniejszych dzieł polskiej literatury.

W 2021 roku przyszła kolej na „Moralność Pani Dulskiej”. Dramat Gabrieli Zapolskiej, piętnujący zakłamanie i obłudę, należy do wciąż aktualnych dzieł literackich.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

„Moralność Pani Dulskiej” można pobrać gratis w formie e-booka lub audiobooka albo przeczytać bezpośrednio na stronie Wolne Lektury:

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/moralnosc-pani-dulskiej/

Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej” w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się w sobotę 4 września 2021 roku o godz. 12.00 w Miejskim Centrum Kultury.

Jeśli pogoda dopisze, wspólne czytanie odbędzie się przed wejściem do MCK, a gdy nie, uczestnicy będą czytać wewnątrz budynku na balkonach, a na zewnątrz będą wystawione głośniki.

Wśród czytających będą jak co roku samorządowcy oraz pracownicy miejskich instytucji kulturalnych, ale lista nie jest zamknięta. Każdy chętny może przyłączyć się do czytania, więc zapraszamy do uczestnictwa i propagowania dobrej literatury.

Zapraszamy!

Narodowe Czytanie w Skarżysku-Kamiennej w poprzednich latach:

W 2020 roku „Narodowe Czytanie” odbyło się w formie on-line:

Literacki autobus na ulicach miasta. Tak wyglądało Narodowe Czytanie 2019 w Skarżysku

 

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Skarżysku

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here