REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Biblioteka publiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na Noc Bibliotek 2021. Owszem, książki tego dnia będą odgrywały ważną rolę, ale na czytaniu się nie skończy.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej przyłącza się do tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2021 i zaprasza do siebie, oferując nie tylko książki do wypożyczenia. Impreza odbędzie się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Biblioteka zaprasza całe rodziny z dziećmi. To właśnie dla nich, dzieci w wieku 6 i więcej lat oraz opiekunów, o godz. 18.00 będzie wyświetlony film familijny.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

O godz. 20.00 przyjdzie pora na kolejny seans, tym razem dla dorosłej publiczności. Tytuł, wybrany przez Dyskusyjny Klub Filmowy, pozostanie niespodzianką.

Dla miłośników aforyzmów będzie wystawa „13 cytatów o…, czyli dosłownie, romantycznie i pikantnie o miłosnych uniesieniach”.

W programie znajdzie się również gra online składająca się z trzech ścieżek – zdrowia, relacji, wiedzy i wyobraźni. Dzięki zadaniom dotyczącym między innymi literatury, książek czy biblioteki, będzie można przekonać się, jak czytanie pozytywnie wpływa na różne dziedziny życia. W grę będzie można zagrać na własnych urządzeniach mobilnych lub komputerach bibliotecznych.

Ten dzień nie może się obyć bez książek. Bibliotekarze zaproszą nas na randkę w ciemno… z książką. Zabawa będzie polegać na tym, że książki, o różnej tematyce, będą zapakowane w papier pakowy. Czytelnik, na podstawie krótkiego opisu umieszczonego na opakowaniu, zadecyduje czy ukrytą książkę wypożyczy do przeczytania. Jednak książka może być odkryta dopiero w domu i nie będzie można jej zwrócić tego wieczoru.

Podczas Nocy Bibliotek będzie można oczywiście korzystać z biblioteki w zwyczajowy sposób, czyli wypożyczać i oddawać książki. Tego dnia, w godzinach 18.00–22.00 będzie czynna również filia biblioteki mieszcząca się w Miejskim Centrum Kultury.

Na uczestników będzie czekał słodki poczęstunek oraz kawa i herbata.

Noc Bibliotek 2021 w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się w filii biblioteki publicznej przy ulicy Towarowej 20 od godz. 18.00 do 22.00 w sobotę 9 października 2021 roku.

Wstęp jest bezpłatny.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, której głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Akcja ma na celu przekonywać do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą oraz zachęcać do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W 2021 roku odbywa się siódma edycja akcji. Biblioteki, które zaproponują najciekawsze wydarzenia podczas Nocy Bibliotek, otrzymują nagrody.

Noc Bibliotek 2021 odbędzie się również w Skarżysku-Kamiennej

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to