Nocny Kochanek Alkustycznie, czyli heavy metal w czasach zarazy

1945
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Nocny Kochanek, pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej zespół, zaprezentował aranżacje kilku kawałków wykonane w mieszkaniach poszczególnych muzyków. Zrobili to oczywiście w swoim charakterystycznym stylu, a całość nazywa się „Nocny Kochanek Alkustycznie”.

Nocny Kochanek dołączył do szerokiego grona artystów grających w czasie pandemii koronawirusa ze swoich domowych zaciszy. Choć w tym przypadku o ciszy nie może być mowy, bo to w końcu heavy metal. Aczkolwiek w innej odsłonie, bo z użyciem  mniejszej ilości prądu.

Jak przystało na Nocnego Kochanka, znów mamy do czynienia ze świetną zabawą i grą słów – przedsięwzięcie nosi nazwę „Nocny Kochanek Alkustycznie”.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– W związku z tym, że sytuacja zmusiła wszystkich do pozostania w domach, postanowiliśmy się skupić na tym, co można robić, gdy jest się zamkniętym w czterech ścianach. Otworzyliśmy więc barek i zagraliśmy kilka naszych numerów w aranżach akustycznych. Koncert zatytułowaliśmy „Nocny Kochanek Alkustycznie”, co chyba najlepiej oddaje jego klimat – mówi Krzysiek Sokołowski, wokalista grupy.

nocny kochanek akustycznie
Nocny Kochanek A(l)kustycznie, grafika: materiały prasowe zespołu

Nocny Kochanek odpowiedział tym samym na apel Jerzego Owsiaka i dołączył do jego inicjatywy noszącej nazwę „Domowa Orkiestra”. Dżentelmeni Metalu przygotowali dla Fundacji WOŚP w odsłonie akustycznej jeden ze swoich szlagierów „Andżeju”. Premiera utworu i materiału wideo będącego jednocześnie singlem odbyła się na kanale KręciołaTV. Ostatecznie, zarejestrowany został materiał audio-video zawierający kilka najbardziej rozpoznawalnych numerów grupy.

– Ogólne przełożenie muzyki hewimetalowej do wersji akustycznych, jest dość skomplikowane – można zrobić to na ogniskowych akordach, śpiewając wszystko balladowo. Wówczas jednak z oryginalnej muzyki zostanie niewiele. Osobiście uważam, że muzyka powinna być zachowana, dlatego ja oraz Arek staraliśmy się przełożyć oryginalne riffy na gitarę akustyczną, grając bardziej akordowo, ale nie upraszczając do grania ogniskowego. Czasem trzeba było zmienić rytmikę utworu, żeby to zabrzmiało na akustyku słuchalnie, stąd nietypowe aranże niektórych utworów, ale ogólna melodia każdego utworu została zachowana – dodał Robert Kazon Kazanowski, gitarzysta zespołu.

nocny kochanek akustycznie
Nocny Kochanek A(l)kustycznie, grafika: materiały prasowe zespołu

Nocnego Kochanka Alkustycznie można zobaczyć na YouTube oraz posłuchać w serwisach streamingowych. Nagranie w formacie .wav można też kupić w sklepie internetowym na stronie grupy, wspierając w ten sposób muzyków.

Nocny Kochanek – Alkustycznie (WAV)

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to