Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Jurek Owsiak podał kolejne zespoły, które zagrają na Najpiękniejszej Domówce Świata, czyli internetowej wersji Pol’and’Rock Festival 2020. Wśród nich jest Nocny Kochanek, zespół założony w Skarżysku-Kamiennej.

Oglądaj Pol’and’Rock live:

Rozpoczęła się Najpiękniejsza Domówka świata, czyli Pol’and’Rock Festival 2020. Zagrają happysad i Nocny Kochanek

Lista wykonawców, którzy wystąpią na Pol’and’Rock Festival 2020 jest coraz dłuższa. Wśród trójki kolejnych ogłoszonych wykonawców jest właśnie Nocny Kochanek. Dwa pozostałe to Tabu i Enej. Z kolei pierwszym zespołem, jaki ogłoszono, był również skarżyski band – happysad.

Happysad wystąpi w internetowej wersji Pol’and’Rock Festival 2020

REKLAMA
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024
Andrzej Bętkowski – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Wybory Samorządowe 2024

Z powodu koronawirusa w tym roku nie będzie tradycyjnej wersji Pol’and’Rock Festival. Zamiast niego zespoły będą występować w studiu, a ich koncerty obejrzymy i posłuchamy przez internet – na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku oraz na kanale KręciołaTV na YouTube.

Tegoroczny występ Nocnego Kochanka nie będzie pierwszym na Pol’and’Rock Festival. W 2017 roku po fenomenalnym występnie na eliminacjach Nocny Kochanek zagwarantował sobie miejsce na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na Dużą Scenę kapela wróciła w 2018 roku, już jako zwycięzca plebiscytu Złotego Bączka, czyli nagrody publiczności za najlepszy występ na festiwalu.

Nocny Kochanek gra klasyczny heavy metal, który przywodzi na myśl brzmienie kapel takich jak Judas Priest, AC/DC czy Iron Maiden. To właśnie z pierwszym z nich skarżyski zespół zagrał na jednej scenie festiwalu w 2018 roku. Zawrotnie szybkie, agresywne riffy, zwalająca z nóg perkusja oraz imponujący heavymetalowy sopran wokalisty Krzysztofa Sokołowskiego wpisują się w konwencję wzorcowego modelu ciężkiego grania.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

26. edycja wydarzenia, która odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, przybierze formę Najpiękniejszej Domówki Świata – festiwalu online, podczas którego publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Jak dotąd potwierdzono, że na Pol’and’Rock Festival 2020 wystapią: Urszula, Acid Drinkers, Farben Lehre, Raz Dwa Trzy, Big Cyc, happysad, Nocny Kochanek, Kwiat Jabłoni, Enej, Tabu, Jelonek, Ja Mmm Chyba Ściebie, Pull The Wire, Łydka Grubasa, Romantycy Lekkich Obyczajów oraz Majki Jeżowskiej, Renaty Przemyk i Piotra Bukartyka.

Gośćmi ASP będą m.in. Wojciech Mann, bracia Sekielscy, Ewa Ewart, Andrzej Mleczko, Janusz Gajos oraz twórcy projektu #byckobietaontour – Marta Klepka, Dorota Wellman i Andrzej Depko.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym jej styczniowe działania w ramach finału WOŚP. W tym roku wydarzenie będzie również podziękowaniem za postawę Polaków w walce z epidemią COVID-19. Tylko do końca maja w 2020 roku Fundacja otrzymała od społeczeństwa już około 210 mln PLN (łącznie w ramach 28. Finału WOŚP i Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem).

Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Fundacja WOŚP ma ogromne doświadczenie w internetowym przekazie wideo. W czasie 25. Pol’and’Rock Festival materiały na youtubowym kanale internetowej telewizji WOŚP – KręciołaTV – były oglądane przez 51 milionów minut.

Do Kostrzyna nad Odrą, gdzie wydarzenie odbywało się nieprzerwanie od 2004 roku, festiwal powróci za rok. 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29–31 lipca 2021 roku.

nocny kochanek polandrock 2020
Nocny Kochanek wystąpi na Najpiękniejszej Domówce Świata, czyli internetowej wersji Pol’and’Rock Festival 2020; fot. Stanisław Wadas