Randka w Ciemność – nowa płyta Nocnego Kochanka już dostępna

2380
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Nocny Kochanek, zespół wywodzący się ze Skarżyska–Kamiennej właśnie objawił światu swój najnowszy album „Randka w Ciemność”. Płytę można kupić albo zupełnie za free odsłuchać choćby na YouTube.

Na trzeci długogrający album zespołu fani musieli czekać prawie dwa lata. W tym jednak czasie zespół zdążył zagrać ponad 150 koncertów, wydać koncertowe DVD, zdobyć status złotej płyty dla albumu „Zdrajcy Metalu”, a na Pol’and’Rock Festival 2018 zagrać koncert, który zgromadził rekordową dla tej edycji liczbę publiczności, wyrównując, według niektórych źródeł, wynik zespołu The Prodigy, gdzie bawiło się ponad 700 000 osób.

nocny kochanek randka w ciemnosc
Nocny Kochanek, fot. Wacław Szacyło

Heavymetalowi jajcarze

Nocny Kochanek, jak czytamy w komunikacie prasowym…:

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

…prezentuje kolejną porcję humoru w warstwie lirycznej, tym razem skupiając się głównie na relacjach damsko–męskich. Kto myślał, że heavymetalowi jajcarze niczym już nie zaskoczą, wkrótce usłyszy, jak bardzo się pomylił

nocny kochanek randka w ciemnosc
Okładka płyty „Randka w Ciemność”

„Randka w Ciemność” to album, który można brać w ciemno(ść). Nocny Kochanek zapewnia kolejną odsłonę dowcipnego, heavymetalowego grania z melodyjnymi refrenami. Swobodne teksty utworów, które znalazły się na płycie skupiają się głównie na przeróżnych formach sztuki kochania. Nie zabrakło także na płycie innych, tak charakterystycznych dla Kochanka tematów, z których zespół lubi żartować, czyli alkoholu, zabawy i nawiązań do hermetycznej subkultury metalowej.

W warstwie muzycznej – sporo niespodzianek. Nocny Kochanek, zespół czerpiący inspiracje całymi garściami z muzyki rockowej, heavy metalowej i metalowej w ogóle, sięgnął na albumie po zupełnie nowe instrumentarium. W utworze „Koń na Białym Rycerzu” usłyszymy flet oraz… klawesyn. W rzewnej balladzie, pod nieprzypadkowym tytułem „Andrzela” usłyszymy w roli głównej nie gitarę, a… fortepian.

„Randka w Ciemność” w sklepie internetowym, na YouTube, na Spotify

Płytę można kupić lub odsłuchać zupełnie za free:

Nocny Kochanek – Randka w Ciemność – lista utworów:

1. Randka w Ciemno
2. Dr O. Ngal
3. Al Dente
4. Pijany Mistrz
5. Koń na Białym Rycerzu
6. Tirowiec
7. Andrzela
8. Czarna Czerń
9. Wódżitsu
10. Siłacze
11. Mistrz Przerósł Ucznia

nocny kochanek randka w ciemnosc

Skarżysko na trasie koncertowej Nocnego Kochanka

Wraz z premierą albumu startuje trasa koncertowa „Trasa w Ciemność”, która rozpocznie się 25 stycznia. Pod koniec trasy, 26 kwietnia 2019 roku, zespół zawita do rodzimego Skarżyska na koncert w klubie Semafor. Nocny Kochane wystąpi też na festiwalu SKARfest 2019.

nocny kochanek randka w ciemnosc
Mocny Kochanek – Trasa w Ciemność

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych.

Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Aktualny skład zespołu Nocny Kochanek:

  • Krzysiek Sokołowski – wokal
  • Arek Majstrak – gitara
  • Robert Kazanowski – gitara
  • Artur Pochwała – bas
  • Artur Żurek – perkusja
nocny kochanek randka w ciemnosc
Nocny Kochanek u Kuby Wojewódzkiego, fot. Wojciech Kurczewski

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

Comments are closed.