Serce na nakrętki przy Domu Handlowym Lewiatan-Bartek w Skarżysku
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej i Bliżyna chętnie wrzucają nakrętki do serc, jakie wystawiło skarżyskie starostwo. Teraz będą trzy kolejne, a pomagać w ten sposób będą mogli też wkrótce mieszkańcy Suchedniowa.

Serca na plastikowe nakrętki od kilku miesięcy stoją w Skarżysku-Kamiennej (dwa) i w Bliżynie. Cieszą się dużą popularnością. Przechodząc regularnie koło nich, można zobaczyć, że szybko się zapełniają i pustoszeją. I tak w kółko.

Obecnie mamy trzy serca na nakrętki w Skarżysku:

  • Przy starostwie powiatowym w Skarżysku
  • Przy Domu Handlowym Lewiatan-Bartek, zwanym SDH-em, w Skarżysku
  • przy przedszkolu przy ul. Kościuszki w Bliżynie

Serca na nakrętki już na ulicach Skarżyska i Bliżyna. Możemy wspierać osoby w potrzebie

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 

Jak poinformował nas Starosta Skarżyski Artur Berus, zarząd powiatu postanowił waśnie, że wkrótce przybędą trzy kolejne. Ich lokalizacje to:

  • Skarżysko – przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych przy ulicy Szkolnej
  • Bliżyn
  • Suchedniów – przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Szarych Szeregów

Nakrętki z serc odbierają lokalne organizacje społeczne. Z serca przy skarżyskim starostwie odbiera je Stowarzyszenie na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy ulicy Równoległej w Skarżysku.

Pełne serce to ok. 60 kg nakrętek, które później są sprzedawane. Stowarzyszenie przy WTZ „Tęcza” sprzedaje je lokalnej firmie produkcyjnej. Za 1 kilogram nakrętek otrzymuje złotówkę.

Członek zarządu stowarzyszenia i jednocześnie kierownik warsztatów Dariusz Stachura bardzo sobie chwali taką formę pomocy. – Serca na nakrętki to był bardzo trafiony pomysł. Nakrętki wybieramy mniej więcej co dwa tygodnie. Tyle trwa, zanim serce się napełni ponownie. Od współpracującej z nami firmy dostajemy więcej, niż dostalibyśmy na skupie. Pieniądze z serc zbieramy na nasz wkład finansowy na zakup samochodu dla naszych warsztatów – mówi Dariusz Stachura.

Zachęcamy do zbierania nakrętek. Pomagamy tym, którzy również pomagają, a jednocześnie ograniczamy w ten sposób ilość odpadów – jesteśmy eko!