Znikają baraki, powstaną nowe mieszkania socjalne

3977
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ze skarżyskiego krajobrazu powoli znikają baraki, w których znajdują się mieszkania socjalne. Wkrótce ruszy budowa kolejnego nowego budynku przeznaczonego na lokale socjalne.

Blok socjalny na ul. Źródlanej został już oddany do użytku.
Przeczytaj też o innych nowych inwestycjach:

Skarżysko w budowie: Skatepark, nowe bloki, termomodernizacje i inne inwestycje lokalne

W Skarżysku wciąż nie brak baraków mieszkalnych, które powstały jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Stan wielu z nich już od dawna urągał wszelkiej przyzwoitości, stanowiąc zagrożenie dla samych mieszkańców i otoczenia.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najpierw zburzono trzy baraki przy ul. Źródlanej na Skałce, a właśnie trwa wyburzanie trzech kolejnych znajdujących się przy ul. Sportowej za dawnym domem towarowym Tęcza. Ich lokatorom przydzielono nowe mieszkania, a teren został uporządkowany.

W miejscu baraków na Źródlanej w przyszłym roku stanie nowy blok z mieszkaniami socjalnymi. Urząd miasta właśnie ogłosił przetarg na jego wybudowanie. Koszt budowy nowego budynku socjalnego oszacowany został na 5,6 miliona złotych. Miasto pozyskało na ten cel bezzwrotne dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości blisko 2 milionów złotych.

W nowym bloku socjalnym, które będzie miał trzy kondygnacje, znajdzie się 36 mieszkań. Każde z nich będzie miało przynajmniej jeden pokój z aneksem kuchennym oraz własną łazienkę. W każdym lokalu będzie niezależne ogrzewanie gazowe. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i zakończą w 2019.

W kolejnych latach miasto planuje wyburzenie kolejnych dwóch baraków, tym razem przy ul. Asfaltowej oraz budowę następnych bloków. Na razie jednak dokładnych szczegółów podać nie można. – Urząd zdaje sobie sprawę, że jest duże zapotrzebowanie na lokale socjalne i muszą one sukcesywnie powstawać. Ich budowa zależy jednak w dużej mierze od pozyskiwania środków zewnętrznych – mówi Izabela Szwagierek, rzecznik prasowy skarżyskiego urzędu miasta.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to