Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Po raz pierwszy w blisko pięćdziesięcioletniej historii Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej przyznano dwie równorzędne nagrody główne – Gałązki Wikliny.

Tegoroczny Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa był w zasadzie zeszłorocznym. Wydarzenie, które zwyczajowo odbywa się w grudniu, musiało zostać przełożone z powodu obostrzeń pandemicznych.

Zmiana terminu nie wpłynęła w żaden sposób na poziom konkursu, a nawet przyniosła niespotykaną dotąd sytuację – nagrodę główną otrzymały dwie osoby.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Jedną z dwóch zwyciężczyń była Magdalena Świerczyńska ze Skarżyska. Drugim mieszkańcem naszego miasta, który został laureatem, był Maciej Adrian, który zdobył trzecią nagrodę.

Konkurs zakończył się tradycyjnym występem laureatów. Uczestnicy wspominali zmarłego niedawno Huberta Guzę, który pomagał w organizacji konkursu, ale i sam też w nim uczestniczył.

Turniej zakończył się w przeddzień rocznicy śmierci patrona – Leopolda Staffa, który zmarł 31 maja 1957 roku w Skarżysku-Kamiennej.

48. Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej 2021 – lista laureatów:

Nagrody główne – Gałązki Wikliny:

  • Witalia Sosnowska z Lublina (2500 zł)
  • Magdalena Świerczyńska ze Skarżyska-Kamiennej (2500 zł)

I Nagroda (2000 zł):

Jarosław Zoń z Mszany Dolnej

II Nagroda (1500 zł)

Edgar Wojtasiak z Jędrzejowa

III Nagrody (1000 zł + bon o wartości 250 zł)

  • Maciej Adrian ze Skarżyska-Kamiennej
  • Radosław Janik z Runowa

 

Nagroda w kategorii poezji śpiewanej (1500 zł):

  • Dawid Mik z Tarnowa

Wyróżnienia (po 600 zł)

  • Ilona Baka z Ostrowca Świętokrzyskiego
  • Teresa Lucyna Kupracz z Ostrowca Świętokrzyskiego
  • Elżbieta Jakóbczyk z Tomaszowa Mazowieckiego

Nagrodę Drożdży dla najlepiej zapowiadającego się recytatora instruktorzy przyznali Jarosławowi Zoniowi, który po kilku latach ponownie wziął udział w konkursie.

Werdykt podjęło jury w składzie: Katarzyna Flader-Rzeszowska – Warszawa, Konrad Dworakowski – Warszawa, Andrzej Głowacki – Warszawa.

Sponsorzy nagród: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej, PGE Dystrybucja S.A. Oddział Skarżysko-Kamienna, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie Oddział Skarżysko-Kamienna, hotel Promień w Skarżysku-Kamiennej, firma Libra ze Skarżyska-Kamiennej, Paweł Misterkiewicz – piekarnia Dom Chleba w Skarżysku-Kamiennej, Stella Kalita – Pracownia Złotnicza Stella w Skarżysku-Kamiennej, Gabriela Walkiewicz – Usługi Budowlane Gabi-Bruk w Skarżysku-Kamiennej, Jerzy Furmańczyk –  Kompleksowe Usługi Hydrauliczne Fotowoltaika w Skarżysku-Kamiennej, Maciej Niemczyk – firma Maja, hurtownia papiernicza Kornel Office w Skarżysku-Kamiennej oraz pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here