Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Festyn pokoleniowy „Patriotycznie pod strzechą” to jeden ze sposobów, w jaki w Skarżysku-Kamiennej świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Na pomysł wpadli harcerze, a do organizacji przyłączyło się Miejskie Centrum Kultury, gdzie wydarzenie się odbyło.

„Patriotycznie pod strzechą” to festyn pokoleniowy, na którym najwięcej frajdy mieli najmłodsi, ale mile widziani byli również dorośli. – Pomysł na organizację takiej imprezy chodził mi po głowie od trzech lat. Setna rocznica odzyskania niepodległości była idealną okazją do wspólnego spotkania. Z pomocą przyszło MCK i udało nam się pomysł zrealizować. Mam nadzieje, że się spodobało – mówi Jakub Karpeta z Koła Przyjaciół Harcerstwa ZHR.

A podobało się na pewno. Wszystkim bez wątpienia przypadła do gustu i smaku grochówka, którą serwowano z kotła przed budynkiem Miejskiego Centrum Kultury. W środku również były atrakcje kulinarnie, ponieważ harcerze zainscenizowali kawiarenkę w stylu lat dwudziestych, z muzyką z epoki w tle.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Na patio wybrzmiało 100 piosenek na 100-lecie. Były nie tylko patriotyczne pieśni, które towarzyszyły naszym przodkom podczas walk o niepodległość, ale i nowsze przeboje, których słuchamy na co dzień.

Najwięcej atrakcji harcerze i animatorzy MCK przygotowali dla dzieci. Były zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne, a także pokaz ratownictwa medycznego. Cały czas można było z bliska podpatrywać harcerzy i zobaczyć, czym zajmują się na co dzień. Dla starszych dzieci przygotowano grę miejską.

Festyn pokoleniowy „Patriotycznie pod strzechą” przygotowali harcerze ze Skarżyskiego Związku Drużyn Harcerek oraz Skarżyskiego Hufca Harcerzy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here