Paweł Kupidura przebywa teraz w Centrum Onkologii w Warszawie
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Paweł Kupidura, mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, pracownik skarżyskiego Miejskiego Centrum Kultury, w czerwcu tego roku dowiedział się, że ma nowotwór złośliwy na kręgosłupie. Aby ulżyć mu w kosztach leczenia i innych związanych z nim wydatkach, przyjaciele uruchomili zbiórkę przez internet.

Paweł Kupidura przegrał walkę z chorobą:

Paweł Kupidura, pracownik MCK, nie żyje

Paweł Kupidura jest pracownikiem MCK. Choć wielu skarżyszczan odwiedza to miejsce, to pewnie mało kto „Kupera” zna. Paweł jest pracownikiem technicznym, a więc prawie nigdy nie pojawia się w centrum wydarzeń, natomiast bez niego wiele z nich nie mogłoby się odbyć – Paweł dba, aby przebiegały sprawnie.

Zapraszamy na koncert charytatywny dla Kupera – Pawła Kupidury:

Przyjaciele zagrają koncert charytatywny dla Kupera – Pawła Kupidury

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Paweł od dłuższego czasu narzekał na stan zdrowia, ale przez długi czas lekarze nie potrafili wskazać właściwej przyczyny. Dopiero w czerwcu tego roku podali diagnozę, jakiej nikt nie chciałby nigdy usłyszeć – nieoperacyjny nowotwór złośliwy ulokowany na kręgosłupie.

Skarżyszczanin przebywa teraz w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Przechodzi badania, które mają dać odpowiedź, co dalej. Na pozytywne wieści od lekarzy czeka jego rodzina – żona i dwie córeczki.

Nie jest tajemnicą, że tak poważna choroba to ogromne wydatki – na leczenie, ale też i na przejazdy oraz wiele innych. Przyjaciele i koledzy z pracy ruszyli więc z pomocą. Na portalu crowdfundingowym pomagam.pl ruszyła zbiórka „Pomagamy Kuperowi”. – Jeżeli mieszkacie w Skarlandzie, to na pewno go znacie, albo mieliście z mim kontakt. Kuper to taki „Brat Łata” – wszystkim i wszędzie pomagał. Przed Kuperem długa droga do odzyskania zdrowia, dlatego pomyślałam sobie, że możemy mu pomóc. Koszty transportu, koszty badań, wizyty w klinikach i pobyty w szpitalu są ogromne, cała rodzina włączyła się w pomoc – jednak  to studnia bez dna. Ciężko wiązać koniec z końcem, a walka o życie dopiero się rozpoczyna! Paweł ma dwie cudowne, małe córeczki i żonę, której każdy dzień, to walka o przetrwanie i lepszą przyszłość – czytamy w opisie zbiórki.

Cel zbiórki to 30 tysięcy złotych i zebrana kwota przekroczyła już 1/3 ustalonego celu. W planach są też inne formy pomocy Pawłowi Kupidurze, w tym impreza charytatywna.

Przyłączamy się do apelu o wsparcie!