Lasy pełne energii – skarżyscy energetycy dodają energii naszym lasom

2759
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pracownicy PGE Obrót Dystrybucja wraz z uczniami oraz PGE Obrót wraz z rodzinami sadzą drzewa w ramach akcji firmy PGE pn. „Lasy pełne energii”. W tym roku przybędzie drzew m.in. w Świerczku koło Skarżyska.

„Lasy pełne energii” to ogólnopolska akcja firmy energetycznej PGE, w której biorą też udział również działające w Skarżysku-Kamiennej oddziały spółek PGE Obrót i PGE Dystrybucja.

PGE Obrót z rodzinami

Pracownicy PGE Obrót w sobotę udali się do lasów w Świerczku na terenie leśnictwa Kierz Niedźwiedzi, gdzie posadzili 500 młodych dębów. Dzięki temu odnowieniu ulegnie drzewostan lasu. Te działania mają też wymiar edukacyjny. – Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych nie tylko wśród dzieci, ale także wśród całych rodzin. Sadząc nowy las pracownicy włączają się w obchody Światowego Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia – mówi Barbara Czerwińska, dyrektor skarżyskiego oddziału PGE Obrót.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Magdalena Majcher, kierownik zespołu obsługi oddziału PGE Obrót w Skarżysku, która również uczestniczyła w akcji sadzenia dębów, zachęcała swoje koleżanki i kolegów, aby nie ograniczać się do tej jednej akcji. – Ponad 50 osób dziś włączyło się do akcji, co oznacza, że jako firma dbamy o czyste powietrze i zdrowie przyszłych pokoleń. Zachęcamy do częstszego przebywania na łonie natury. Spędzanie czasu w ten sposób to doskonała forma oderwania się od telefonów, komputerów i telewizji – powiedziała.

Sadzonki dostarczyli leśnicy. Marian Nasienniak, leśniczy leśnictwa Kierz niedźwiedzi informuje, że to dwuletnie dęby szypułkowe. Wybór takiego, a nie innego gatunku, wpłynie na przebudowę drzewostanu. Teren, na którym energetycy posadzili dęby, zostanie ogrodzony.

PGE Dystrybucja z uczniami

Dzień wcześniej do akcji przyłączył się też skarżyski oddział PGE Dystrybucja. Energetycy wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 również posadzili w Świerczku 500 dębów. Pomagali im w tym oczywiście leśnicy. – W 2019 roku w ramach akcji na terenie działania PGE Dystrybucja, w siedmiu oddziałach spółki, zostanie posadzonych ok. 60 tysięcy drzew. Realizując „praktyczne lekcje ekologii”, energetycy zaprosili do udziału w akcji dzieci i młodzież ze szkół średnich i podstawowych oraz harcerzy – informuje Anna Szcześniak, Specjalista ds. Public Relations w PGE Dystrybucja.

Dzięki akcji „Lasy pełne energii” Grupa Kapitałowa PGE realizuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. Zmniejsza tym samym swój wpływ na środowisko, podnosi świadomość proekologiczną uczestników akcji oraz wspiera postawy ekologiczne i aktywizuje otoczenie firmy w obszarze troski o środowisko naturalne. Coroczną akcją sadzenia młodych drzew PGE obchodzi Światowy Dzień Ziemi.

Dzięki współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych i pod opieką leśników, wspólnie z młodzieżą szkolną, harcerzami i lokalnymi społecznościami, przez 19 lat GK PGE posadziło blisko pół miliona drzew, głównie sosen, świerków i dębów. W 2018 roku z okazji 100-lecia niepodległości Polski posadzono 100 tysięcy drzew.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to