REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Z okazji Roku Moniuszkowskiego Państwowa Szkoła Muzyczna w Skarżysku-Kamiennej zaprosiła na wspólne celebrowanie tej okoliczności – Piknik Moniuszkowski.

Stanisław Moniuszko, polski wybitny kompozytor, był tego dnia głównym, ale nie jedynym bohaterem. Ze sceny przy szkole muzycznej wybrzmiały zarówno klasyczne, jak i ludowe utwory.

Na scenie pojawili się artyści ze Skarżyska i okolicznych miejscowości: chóry „Zawsze Młodzi” z Mroczkowa na czele z Wacławem Pejasem i „Senior” z Suchedniowa, „Niedźwiadki” z Kierza Niedźwiedziego, orkiestra dętą „Perły Wincentego”, zespół instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 1, zespoły ludowe „Grzybowianki” i „Kuźnicznaki” oraz oczywiście uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Chętni zostali zaproszeni do poloneza. Była też prelekcja o Stanisławie Moniuszce, a także konkurs na jego karykaturę.

Na uczestników Pikniku Moniuszkowskiego czekało też wiele atrakcji kulinarnych, w tym grill, słodkości, potrawy tradycyjne, a także saturator wodociągów miejskich.

W sobotnie popołudnie dopisała pogoda, o co nie jest łatwo w ostatnim czasie, więc i zabawa była wyjątkowo udana, szczególnie że odbywała się przy świeżo wyremontowanej szkole.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to