Zbiórki darów w Skarżysku dla Ukrainy ogromnym sukcesem. Rzeczy wkrótce trafią do potrzebujących

1301
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zbiórki darów dla objętej wojną Ukrainy idą świetnie. Ofiarność mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i okolic jest ogromna. Trwa sortowanie darów, które wkrótce trafią do potrzebujących na Ukrainie lub dla uchodźców na granicy.

Mnóstwo instytucji, organizacji i firm ze Skarżyska-Kamiennej i okolicznych miejscowości włączyło się w pomoc dla Ukrainy napadniętej przez Rosję.

Zbiórki darów trwają i rozkręcają się. Darczyńcy nie szczędzą pieniędzy, kupują potrzebne dary oraz ofiarowują to, co mają w domach.

Tutaj dowiesz się, gdzie w Skarżysku można przynosić dary dla Ukrainy. Listę staramy się uzupełniać na bieżąco:

Pomoc dla Ukrainy w Skarżysku-Kamiennej, powiecie skarżyskim i okolicy

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Władze miasta głównym punktem zbiórki ustanowiły Miejskie Centrum Kultury. Mieszkańcy przynieśli tam już mnóstwo rzeczy. Najwięcej jest odzieży, trwa jej sortowanie. Pracownikom MCK pomagają wolontariusze. We wtorek, gdy odwiedziliśmy MCK, pomagały dwie panie – Ewa Gula i Jolanta Porada.

Jak informuje dyrektor MCK Grażyna Majewska, pierwsza partia posortowanych darów już w najbliższy czwartek pojedzie do Lwowa.

MCK zaprasza potrzebujących, zarówno mieszkańców Ukrainy, jak i Polaków, którzy przyjmują u siebie uchodźców, aby zgłaszali się po potrzebne rzeczy.

 

Do podróży na granicę polsko-ukraińską szykuje się też ekipa popularnego i uznanego w naszym mieście Ośrodka Szkolenia Kierowców Paweł z ulicy Norwida. Tam jest już też sporo darów, ale jest zapotrzebowanie na jeszcze więcej.

– Nie spodziewałem się, że uda nam się zebrać tak dużo rzeczy. Jestem pod dużym wrażeniem ofiarności darczyńców. Najprawdopodobniej w piątek zawieziemy rzeczy na przejście graniczne w Krościenku. I myślę, że to nie będzie koniec naszego zaangażowania w pomoc – mówi Paweł Pisarek z firmy OSK Paweł.

Niektórych rodzajów rzeczy jest już wystarczająco, innych nadal jest mało lub brak, i dlatego firma szczególnie prosi teraz o: foteliki samochodowe, nosidełka, transportery dla zwierząt, jedzenie dla zwierząt, leki na przeziębienie, leki przeciwgorączkowe i przeciwbiegunkowe dla dzieci i dorosłych, woda utleniona, opatrunki, bandaże, środki dezynfekujące, krople żołądkowe, leki przeciwskurczowe, bielizna, powerbanki, baterie,  jedzenie dla dzieci, artykuły higieniczne w tym pieluchy, podpaski, ręczniki papierowe oraz chusteczki nawilżane.

Wśród instytucji, gdzie organizowana jest zbiórka, jest też Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Miejsce zbiórki to magazyn obok siedziby starostwa, przy parkingu od strony alei Piłsudskiego. Jeśli akurat nikogo nie ma na miejscu, prosimy o składanie rzeczy w wyznaczonych miejscach tj. na paletach przed magazynem. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Jeśli darczyńcy nie mają możliwości dostarczenia rzeczy na miejsce, starostwo prosi o kontakt telefoniczny pod numerami telefonu 41 39 53 009, 41 39 53 031, 535 432 535 w celu ustalenia ich odbioru.