Cmentarzysko nagrobków za cmentarzem na Zachodnim w Skarżysku. Tuż obok skateparku

1143
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Tereny za cmentarzem na osiedlu Zachodnie w Skarżysku-Kamiennej nie przestają pełnić roli nielegalnego wysypiska śmieci. Wśród różnych odpadów są też zdemontowane na cmentarzu nagrobki. Można na nich odczytać nazwiska.

Dopóki z boiska na ulicy Cmentarnej korzystali piłkarze ligi amatorskiej ATP, tereny za cmentarzem na osiedlu Zachodnie w Skarżysku były w miarę czyste od śmieci. Jednak liga tam już nie gra i miejsce to od lat jest zaśmiecone odpadami. Lądują tam odpady zielone, gruz, odpady z warsztatów samochodowych i wiele innych.

Wśród podrzucanych nielegalnie odpadów są też nagrobki zdemontowane na cmentarzu. To właśnie na nie zwrócił uwagę nasz czytelnik, skarżyszczanin, i z problemem zwrócił się do nas.

Skarżyszczanin, proszący o anonimowość:

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Mieszkam w Skarżysku od urodzenia. Wiele czasu spędziłem na Zachodnim jako dziecko. Tam mieszkała moja babcia. Kąpałem się tam w pobliżu w rzece. Przykro się robi, jak widzę, jak nie szanuje się tych pięknych terenów. Ktoś nieuczciwy i „sprytny” pozbył się starych nagrobków swoich klientów. Ciekawe, czy rodzina byłaby szczęśliwa gdyby wiedziała, że tak kala się pamięć o ich dziadkach czy rodzicach.

 

Śmieci podrzucane są od dawna wzdłuż drogi na Rejów, ale ostatnio nagrobki i gruz pojawiły się już w bliskim sąsiedztwie skateparku. Ten obiekt cieszy się dużą popularnością i odwiedzają go ludzie z całej Polski. Niestety, okoliczne obrazki nie wystawiają miastu dobrego świadectwa.

Tereny, na które wyrzucane są odpady, należą do gminy Skarżysko-Kamienna. Jak mówi rzeczniczka prasowa magistratu, Izabela Szwagierek, jest to problem władzom miasta znany.

Izabela Szwagierek, rzeczniczka prasowa urzędu miasta:

Już wcześniej, w czerwcu tego roku, sytuacja taka miała miejsce. Udało nam się ustalić firmę, która wyrzuciła nagrobki, została zobligowana do ich uprzątnięcia i to zrobiła. Teraz ponownie na miejsce udadzą się pracownicy urzędu i ponownie będziemy starać się dotrzeć do sprawców i wyciągnąć konsekwencje.