Potop Skarżyski – nowy bieg z przesłaniem odbył się na Rejowie

1997
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Potop Skarżyski – bieg o takiej nazwie odbył się w niedzielę nad zalewem Rejów w Skarżysku-Kamiennej. Zaprosili do niego Stowarzyszenie Pomocy Arka Noego oraz Akademia Holistyczna ze Skarżyska-Kamiennej.

Nagły atak zimy nie odstraszył organizatorów i uczestników od biegania wokół Rejowa. Około setki biegaczy ruszyło na 5-kilometrową trasę po ścieżce rekreacyjnej wokół zalewu.

Potop Skarżyski to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Arka Noego oraz Akademii Holistycznej. Stowarzyszenie pomaga młodym ludziom radzić sobie z życiowymi problemami, przede wszystkim z nałogami, a jedną z okoliczności sprzyjającej w walce z nimi jest aktywność fizyczna, którą z kolei propaguje Akademia Holistyczna. W roli uczestników mile widziany jest każdy chętny.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Potop Skarżyski to nazwa, która z jednej strony nawiązuje do nazwy stowarzyszenia, ale nie tylko do tego się odnosi.

– Nazwa potop, bo chcemy zalać społeczeństwo zdrowym podejściem do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Chcemy w ten sposób wyjść poza gabinet i zachęcać nie tylko młodych ludzi, ale i całe rodziny, do wspólnego spędzania czasu. Czas jest dziś bardzo cenny, mamy go coraz mniej i warto spędzać go w wartościowy sposób. Zaprosiliśmy do udziału placówki resocjalizacyjne, żeby pokazać młodym ludziom, że można tak właśnie spędzić czas. Chcemy pokazać, że terapia to nie tylko praca jeden na jeden, ale też ważne są takie czynniki chroniące jak zdrowy tryb życia czy aktywność fizyczna. Chcemy propagować holistyczne podejście do terapii, do procesu zdrowienia. Zdrowe jedzenie, zdrowy sposób życia, zdrowe relacje również wpływają na skuteczne leczenie – powiedział Paweł Włosek, prezes Stowarzyszenia Pomocy Arka Noego.

Organizatorzy Potopu Skarżyskiego 2022 przygotowali trasę o długości 5 km, czyli jednego kółka wokół zalewu Rejów. Do rywalizacji stanęło około stu uczestników w tym podopieczni ośrodków resocjalizacyjnych z regionu, między innymi z Pałęgów, Chęcin, Skarżyska-Kamiennej, Goździkowa oraz z Monaru z Lutej.

Do biegu zostali rozgrzani przez trenera Akademii Holistycznej Krzysztofa Ogłozę i mogli ruszyć na trasę.

Najlepsza trójka wśród kobiet i mężczyzn otrzymała nagrody ufundowane przez organizatorów oraz wszystkie trzy szczeble samorządu: Gminę Skarżysko-Kamienna, Powiat Skarżyski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorów wsparli też hotel Paradiso z Suchedniowa, firma Hektor Sport oraz studio tatuażu i piercingu One More Tattoo ze Skarżyska-Kamiennej.

Podarunek dostała też najmłodsza uczestniczka, czyli 5-letnia Joanna Jaworska. Nagrody rozlosowano też wśród wszystkich uczestników.

Kto nie rozgrzał się dobrze w trakcie biegu, mógł potem zrobić to przy ognisku, gdzie czekał też poczęstunek – kiełbaski i grochówka.

Potop Skarżyski ma być w zamierzeniu imprezą cykliczną

Potop Skarżyski 2022 – wyniki:

Kobiety

  1. Anna Malik
  2. Zofia Wawrzonek
  3. Marta Dulęba

Mężczyźni

  1. Karol Majewski
  2. Aleksander Raniszewski
  3. Paweł Telka

 

Więcej zdjęć: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/zimowe-bieganie-wokol-zalewu-rejow-w-skarzyskukamiennej-potop-skarzyski-odbyl-sie-po-raz-pierwszy-zdjecia/ar/c2-16205787

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to