REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

10 kilometrów spaceru leśnymi duktami, grzybobranie, kiełbaski z ogniska i grilla, obowiązkowe konkursy oraz dobra zabawa – tak można podsumować Powiatowy Marszobieg Jesienny.

Przy idealnej pogodzie odbył się kolejny Powiatowy Marszobieg Jesienny, na który zaprosiło skarżyskie Starostwo Powiatowe. Po przejściu wymagającej 10-kilometrowej trasy zaczynającej się na ulicy Rajdowej na Pogorzałym, uczestnicy biwakowali nad zalewem Bernatka.

Tym razem trasa wiodła nie tylko leśnymi drogami, ale również wąskimi ścieżkami. Zahaczyła także o Cmentarz Wojenny Podobwodu Skarżysko-Kamienna Armii Krajowej na stoku Skarbowej Góry.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jako że grzyby w tym roku obrodziły, wielu marszobiegaczy wróciło do domów z pokaźnymi zbiorami.

Na mecie na przybyłych czekał poczęstunek. Można było zjeść kiełbaskę albo z grilla, albo samodzielnie upiec w ognisku. Pieczone ziemniaki również były.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali konkursy z nagrodami. W jednym z nich zadaniem uczestników było zrobić po drodze zdjęcie grzybów.

Do organizacji tegorocznego marszobiegu jesiennego włączył się Związek Strzelecki „Strzelec”, którego członkowie na trasie pełnili rolę ratowników medycznych, a na mecie przygotowali dla dzieci i młodzieży konkurs w postaci biegu patrolowego.

Powiatowy Marszobieg JesiennyJan Włodarczyk - prezes PTTK Skarżysko

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to