Powrót Papszuna do Częstochowy – na co może liczyć Raków?

110
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Raków Częstochowa to klub o sporym potencjale, ale również ogromnych ambicjach. Zawodnicy zespołu niejednokrotnie pokazali, że potrafią zdobywać naprawdę imponujące trofea, w tym między innymi Puchar Polski, a nawet wicemistrzostwo Ekstraklasy. Co więcej, piłkarze częstochowskiej drużyny udowadniają, że mogą być zaciekłymi rywalami dla najlepszych zespołów piłkarskich w Polsce – doskonale pokazało to starcie z Lechem Poznań w sezonie 2022/2023. Jednak te osiągnięcia wymagają również konsekwentnego i skutecznego prowadzanie ze strony kadry selekcjonerskiej. Czy powrót Marka Papszuna spełni oczekiwania wiernych fanów Rakowa Częstochowa?

Dlaczego Raków Częstochowa kończy współpracę z Dawidem Szwargą?

Najważniejszym powodem jest po prostu brak oczekiwanych rezultatów „Medalików”, które miał zapewnić Dawid Szwarga. Warto podkreślić, że początki nowego selekcjonera zapowiadały się naprawdę dobrze, rozbudzając emocje i wyobraźnię kibiców, ale także samych władz klubu.

I chociaż aktualnie Raków Częstochowa zajmuje 6. lokatę w tabeli Ekstraklasy, analiza rozegranych meczów uwypukla pewną niekonsekwencję i chaotyczność. Szybki przegląd statystyk pokazuje, że z 5 ostatnich starć, aż 3 z nich zostały przegrane. Finalnie Raków Częstochowa traci 8 punktów do lidera zestawienia, ale Dawid Szwarga poprowadzi klub do końca sezonu.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Co szczególnie interesujące, bieżący szkoleniowiec był asystentem Marka Papszuna, który powraca w atmosferze ogromnego zaskoczenia. Takiego obrotu spraw nie spodziewał się bowiem nawet najbardziej doświadczony bukmacher!

Czy Marek Papszun osiągnie sukces?

Odpowiedź na to pytanie wymaga nawiązania do przeszłych doświadczeń zespołu oraz samego selekcjonera. Środowisko piłkarskie funkcjonuje w modelu częstych i dynamicznych zmian kadry trenerskiej, gdy pojawia się niepowodzenie lub błąd. Raków Częstochowa demonstruje jednak, że wieloletnia i efektywna współpraca z profesjonalistami jest możliwa!

Potwierdza to właśnie historia Marka Papszuna! Polski sportowiec oraz szkoleniowiec objął bowiem kierownictwo trenerskie już w 2016 roku, uruchamiając tym samym serię wielu spektakularnych sukcesów. Osiągnięcia Rakowa Częstochowa są bowiem prawdziwym przykładem do naśladowania dla wielu drużyn piłkarskich.

W rezultacie, zespół pod przewodnictwem nowego selekcjonera sukcesywnie realizował zwycięską strategię. Zaciekła walka zawodników pozwoliła na przeskok z drugiej do pierwszej ligi, ale to nie zatrzymało głodu piłkarzy. Kolejnym celem były natomiast murawy Ekstraklasy, co również zostało zrealizowane ku uciesze fanów „Medalików”.

Wysiłki piłkarzy, ale również samego trenera zostały dostrzeżone. Marek Papusz jest bowiem laureatem wielu sportowych nagród, w tym tytułu Trenera 2020, przyznawanego w ramach Plebiscytu Piłki Nożnej. Zatem, jaka będzie przyszłość Rakowa Częstochowa?

Jakie są ambicje Rakowa Częstochowa?

Te z pewnością będą związane z aspiracjami powracającego trenera. Mówi się o tym, że Marek Papusz miał pełnić rolę selekcjonera samej kadry narodowej. Jednak wybór innego kandydata pozostawiły ambicje selekcjonera bez spełnienia.

Warto także podkreślić, że okoliczności odejścia trenera pozostawiały kondycję kluby w doskonałych warunkach. Powrót jest zatem próbą odzyskania dawnej świetności drużyny, czego najlepszym dowodem będzie zdobycie mistrzostwa Polski. Aby sprostać temu zadaniu, Marek Papusz otrzyma szereg narzędzi, w tym możliwość zmian kadrowych oraz spore środki na transfery. Biorąc pod uwagę tak drastyczne zmiany, typy na ekstraklasę staną się jeszcze bardziej emocjonujące!

 

Artykuł powstał we współpracy z Mas Media.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to