REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Koncert karnawałowy jest rokroczną tradycją w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku. W tym roku zatytułowany był „Powroty”…

Karnawał to czas, kiedy muzyka rozbrzmiewa wszędzie wokół. Nie może być inaczej w szkole, gdzie muzyka jest wszystkim, czyli w skarżyskiej szkole muzycznej. Tegoroczny koncert nosił nazwę „Powroty”, co oznaczało tyle, że na scenie pojawili się, poza obecnymi uczniami, jej absolwenci.

„Powroty” można rozumieć dwojako. Poza muzykami rodem ze Skarżyska, którzy kontynuują naukę w szkołach wyższego stopnia, na scenie zagrali także jej absolwenci, którzy powrócili do szkoły w charakterze nauczycieli.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

I tak, publiczność, która w piątkowy wieczór zajęła wszystkie miejsca na widowni, miała okazję zobaczyć na scenie solistów, wokalistów, zespół perkusyjny, zespół gitarowy czy zespół instrumentów dętych drewnianych. W drugiej części koncertu popis dał zespół instrumentalny PSM pod batutą Krzysztofa Długosza.

Zróżnicowany był oczywiści też repertuar – od klasycznych dzieł największych mistrzów po hity muzyki popularnej. Nie zabrakło też muzycznego nawiązania do niedawnych świąt Bożego Narodzenia.

Widzowie mogli nie tylko zasłuchać się w pięknych dziełach muzycznych, ale też poznać kulisy ich powstawania czy anegdoty z życia kompozytorów i wykonawców, o co zadbała prowadząca koncert dyrektor szkoły Ewa Krakowiak.