Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza do wspólnego upamiętnienia rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Po wizycie pod pomnikiem powstańców na Rejowie będzie potem przygotowane przez muzealników ognisko z kiełbaskami przy Wielkim Piecu.

W 2022 roku mija 159. Rocznica wybuchu powstania styczniowego. Jak co roku skarżyskie muzeum zaprasza do uczczenia tej rocznicy i pamięci powstańców.

Muzealnicy zapraszają na Rejów w piątek 21 stycznia 2022 roku na godz. 10.00. Po zbiórce pod muzeum będzie przemarsz pod pomnik powstańców znajdujący się nad zalewem, gdzie, według przekazów, zostali powieszeni powstańcy.

Przeczytaj również:

Pomnik powstańców styczniowych na Rejowie już odnowiony. Na cokół wrócił orzeł

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Tam uczestnicy uczczą pamięć powstańców salwa armatnią i zapaleniem zniczy. Poza muzealnikami będą tam rekonstruktorzy ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Historycznego „Grot” Oddział Powstańczy 1863 r.

Potem muzeum zaprasza wszystkich na teren przy Wielkim Piecu, gdzie będzie można ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaskę. Poczęstunek przygotują muzealnicy i będzie on DARMOWY.

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here