Tragedia w Mesko w Skarżysku. Nie żyje pracownik

1085
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W zakładach zbrojeniowych Mesko w Skarżysku-Kamiennej wybuchł pożar, wskutek czego jeden pracownik zmarł na miejscu, a drugi został przewieziony do szpitala. To tragiczne wydarzenie dla firmy, która w 2024 roku obchodzi 100-lecie istnienia.

Pożar wybuchł 10 czerwca 2024 roku w centrum paliw rakietowych fabryki Mesko. Jak poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa, której Mesko jest częścią, śmierć poniósł jeden mężczyzna, a drugi trafił do szpitala. Zmarły mężczyzna miał 59 lat.

Akcję gaśniczą przeprowadziła straż zakładowa. Rozpoczęło się badanie przyczyn zdarzenia. Zarówno w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, jak i samym Mesko, powołano komisje, których zadaniem będzie wyjaśnienie przyczyn wypadku.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Oto pełny komunikat Polskiej Grupy Zbrojeniowej w sprawie wypadku w Mesko:

Z przykrością informujemy, że 10 czerwca ok. godz. 10 na terenie zakładów Mesko w Skarżysku-Kamiennej doszło do wypadku, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a jedna znajduje się w szpitalu pod opieką lekarzy. Obecnie na miejscu trwa akcja gaśnicza i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. oraz Zarząd Mesko S.A., wyrażają głębokie współczucie rodzinie ofiary, jak również wyrazy wsparcia dla rodziny poszkodowanego pracownika. Rodzinom pracownika, który poniósł  śmierć oraz poszkodowanego, zapewniona została przez Spółki pomoc psychologiczna. Na pomoc w tym zakresie mogą również liczyć pozostali pracownicy Spółki. Dla całej Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest to olbrzymia tragedia.

W Mesko rozpoczęła pracę specjalna komisja, która bada okoliczności zdarzenia. Także na poziomie Polskiej Grupy Zbrojeniowej powołana została Komisja, której celem jest zbadanie okoliczności zdarzenia, w tym analiza okoliczności, które do tego doprowadziły oraz weryfikacja procedur obecnie obowiązujących i ewentualne rekomendacje co do ich zmiany, tak by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracy.

Zarówno władze spółki Mesko S.A. jak i Polskiej Grupy Zbrojeniowej deklarują pełną gotowość do udzielania wsparcia i pomocy rodzinom poszkodowanych i pracownikom spółki Mesko.
Polska Grupa Zbrojeniowa

Tragedia kładzie się cieniem na tegorocznym jubileuszu Mesko, które w 2024 roku obchodzi imponujący jubileusz 100-lecia istnienia.

Jak powstawała Państwowa Fabryka Amunicji w Skarżysku-Kamiennej, czyli dzisiejsze Mesko

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to