Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

„W sercu Maryi żyj” – taki tytuł nosiła druga edycja wydarzenia Projekt Wiara, które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Najwięcej uwagi poświęcono Matce Bożej.

Organizatorzy, czyli grupa Projekt Wiara, na czele z pomysłodawcą wydarzenia Wojciechem Wydrzyńskim, po raz drugi zebrali młodzież i dorosłych w patio MCK, aby dać świadectwo wierze w Boga. I tym razem zaprosili znamienitych gości.

Wśród nich nie zabrakło tych, którzy sami doznali nawrócenia na wiarę, i którzy swoim świadectwem są w stanie łatwiej dotrzeć przede wszystkim do młodzieży.

W tej edycji jednym z takich ludzi był Bartek Krakowiak, autor bloga „Z buta do Maryi”. Zanim stał się tym, kim jest teraz, przeszedł długą drogę, łącznie z byciem na życiowym dnie i otarciem się o śmierć. Pochodził z patologicznej rodziny, sam wpadał w nałogi, tracił pracę, zaliczył nieudany związek i stracił nienarodzonego syna. – W pewnym momencie sobie sprawę, że nie mam po co żyć. Napisałem list pożegnalny i chciałem z sobą skończyć. Usłyszałem wtedy piosnkę „Jestem z tobą” rapera Tau (Tau był gościem pierwszej edycji Projektu Wiara – przyp. red.) i ta piosenka uratowała mi życie. Zrozumiałem, że jest dla mnie szansa – opowiadał Bartek Krakowiak.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

W jego drogę życiową wpisała się też droga w ujęciu dosłownym. Blog „Z buta do Maryi” powstał bowiem w trakcie jego pieszej pielgrzymki do Medjugorie, wydarzeniu, które stanowiło początek jego nowej drogi życiowej. Podczas marszu do miejsca objawień Maryi zaczął pisać bloga. Jego historia stała się na tyle popularna, że wydał też książkę.

Dziś jego ideałem męskości jest Chrystus, a on sam wreszcie znalazł sens w życiu. – Jestem szczęśliwy, bo mam wiarę, bo mam rodzinę. Choć w oczach świata nie mam nic to i tak jestem szczęśliwy. Cieszę się z rzeczy małych, choć dla mnie to tak naprawdę rzeczy wielkie – zwrócił się do słuchaczy.

Potem do zebranych zwrócił się ksiądz Łukasz Bociek, duszpasterz młodzieży z Radomia. Rozpoczął od przeczytania ewangelii o cudzie w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w ino. Na jej podstawie podkreślił rolę Maryi w życiu Jezusa, a także wiernych, oraz rolę kobiety w życiu mężczyzn jako matki i żony. – Maryja tak organizuje twoje życie, abyś spotkał Jezusa. Maryja jest jak każda matka. Każda matka ma moc, aby doprowadzić wychowywane przez siebie dziecko do ojca, a Maryja pomaga doprowadzić każde dziecko do Boga Ojca. W każdym z was jest wasza matka i w każdym z was jest Maryja. Kobieta to geniusz – powiedział, podkreślając jednocześnie istotę odmawiania różańca.

Zanim do zebranych zwrócił się kolejny gość, który też opowiadał o swoim nawróceniu, uczestnicy przystąpili od dyskusji o wierze nazwanej „dzieleniem się” wiarą.

Kolejnym prelegentem Projektu Wiara 2 był raper Bęsiu, czyli Łukasz Bęś, z duetu RYMcerze. On w młodości również pogrążył się w nałogach i również w jego przypadku droga do nawrócenia wiodła przez Medjugorie. To między innymi dzięki temu udało mu się odbić od dna. Dziś ma rodzinę i sam pomaga innym.

Razem z DJ-em Yonasem, jako duet RYMcerze, jeżdżą od kilku lat po kraju z programem „Nie zmarnuj swojego życia”. Uświadamiają młodzież o zagrożeniach związanych z używkami, namawiają do zmiany postawy życiowej, rozwijania zainteresowań, a wszystko w rytmie hip-hopu i w duchu chrześcijańskim.

Na koniec Projektu Wiara 2 odbyło się uwielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.