Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku w nowym miejscu. Jego miejsce zajmie inny urząd

1537
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku ma nowy adres. Został przeniesiony z Dolnej Kamiennej na Milicę. Dotychczasowy budynek nie będzie stał pusty, ponieważ przeniesie się do niego inny urząd.

Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej zmienił adres. Przez lata znajdował się na Dolnej Kamiennej, a teraz jest na Milicy i to w samym jej sercu, bo naprzeciwko urzędu miasta.

PUP tam, gdzie kiedyś był bank PKO BP

Powiatowy Urząd Pracy został przeniesiony z ulicy 1 Maja na Milicę. Jego nowy adres to:

ul. Sikorskiego 20

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pod tym adresem funkcjonuje od 18 grudnia 2023 roku. PUP znajduje się na końcu budynku, patrząc od ulicy Sikorskiego. Wchodzimy do niego po schodach, tak, jak kiedyś do banku PKO BP, który z kolei przeniósł się stamtąd do Hermesu. Pośredniak zajmuje trzy kondygnacje. Interesanci będą korzystać głównie z parteru i drugiego pietra.

Na poszczególnych kondygnacjach PUP znajdują się:

  • parter: sala obsługi interesantów i biuro podawcze
  • piętro: pomieszczenia techniczne
  • piętro – centrum aktywizacji zawodowej, gabinet dyrektora

Skarżyski „pośredniak” czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 15.00, a interesanci przyjmowani się od poniedziałku do piątku w godz. 7.00–13.30. Zdecydowana większość numerów telefonicznych pozostała bez zmian. Podstawowy numer kontaktowy do PUP w Skarżysku to:

41 251 73 00

Pachnie nowością. Urządzanie PUP na finiszu

Jak informuje Bogusław Ciok, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku, w nowej siedzibie trwają jeszcze ostatnie prace związane z przeprowadzką i organizacją nowej siedziby, ale nie wpływają one na pracę podległego mu urzędu. Wkrótce przy wejściu zostaną zainstalowane tablice informacyjne, które ułatwią orientację w budynku.

Bogusław Ciok kieruje Powiatowym Urzędem PRacy w Skarżysku od kwietnia 2023 roku

Przeprowadzka do nowego budynku została poprzedzona remontem i termomodernizacją całego budynku. Budynek pod adresem Sikorskiego 20 jest we władaniu Powiatu Skarżyskiego. Starostwo w ramach prac oprócz termomodernizacji wykonało między innymi wymianę instalacji, a także odnowienie elewacji. W budynku zainstalowana została też winda, z której można przejść albo do Prokuratury Rejonowej, albo do PUP-u.

Prace remontowe w budyunku kosztowały blisko 12 milionów złotych, z czego blisko 12,4 miliona wynosiła dotacja z programu Polski Ład. Pozostałą kwotę stanowił wkład własny Powiatu Skarżyskiego, Sądu Okręgowego w Kielcach oraz Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Urząd Skarbowy na miejsce Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku

Do dotychczasowej siedziby PUP-u, czyli na 1 Maja 105, w 2024 roku przeprowadzi się skarżyski Urząd Skarbowy, który teraz mieści się przy 56. Kamienicę pod tym adresem odzyskali spadkobiercy jej pierwotnych właścicieli.