Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rafał Zieliński, dla znajomych Zielak, a skarżyskim internautom znany bardziej jako rav i założyciel skarzysko.org, pierwszego internetowego portalu w mieście, zmarł w niedzielę, 19 marca. Miał 44 lata.

Rafał Zieliński był informatykiem i webmasterem. W czasach, kiedy niewiele osób miało pojęcie o tym, co to komputer czy internet, on już miał na ten temat wiedzę ogromną. Na tyle dużą, że założył pierwszy w Skarżysku portal społecznościowy – Skarżysko-Kamienna On-Line, zwany potocznie „orgiem” od adresu internetowego skarzysko.org. Portal wystartował w 2002 roku i przez kilka lat był jedynym na internetowej mapie miasta. W zasadzie jedynym w historii skarżyskiej przestrzeni internetowej czystej postaci portalem społecznościowym, jakie były charakterystyczne dla początków sieci.

Sercem „orga” było forum. Tam zawiązywały się znajomości i przyjaźnie, z których wiele przeniosło się do realu, a całkiem sporo przeistoczyło w coś poważniejszego. Tam rodziły się różne inicjatywy – zloty, wyprawy, akcje (krwiodawcza Wampiriada!). Większość obecnych portali również wzięła początek z działalności lub znajomości założycieli na „orgu”.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Sukces wielu tych przedsięwzięć to właśnie zasługa Rafała Zielińskiego, jego charyzmy, wytrwałości i oczywiście umiejętności. Było w tym wiele spontanu, ale i autentyczności. Dziś „orga” już nie ma. Nie czas dociekać przyczyn, dlaczego tak się stało. Ale jest trochę „orga”, i rava też, w innych lokalnych portalach i inicjatywach, które trwają do dziś. W ProSkarżysko również.

Dzięki Rafale!
Spoczywaj w pokoju!

Pogrzeb Rafała Zielińskiego odbędzie się w czwartek 23 marca 2017 r. o godz. 14.00 w kościele św. Józefa przy ul. Legionów. Urna z prochami zostanie złożona na cmentarzu w Jastrzębiu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here