Rondo koło Kauflanda będzie nosić nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

2314

 Z taki pomysłem wyszedł Leszek Golik, przewodniczący skarżyskiej rady miejskiej. Wniosek poparło trzech kolejnych radnych. Przychylnie do propozycji odniósł się prezydent Konrad Krönig.

Rondo u zbiegu ulic Metalowców, Paryskiej i Norwida zostało wybudowane w 2014 roku. Nie ma jeszcze swojej nazwy. Leszek Golik uważa, że fundacja Jurka Owsiaka zasługuje na to, aby rondu nadać jej imię. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zrobiła wiele dobrego również dla Skarżyska. Możemy to uhonorować właśnie w ten sposób – powiedział przewodniczący.

Jurek Owsiak osobiście otworzył rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skarżysku. Kliknij tutaj, aby zobaczyć relację

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Skarżysko to tej pory otrzymało od WOŚP sprzęt o wartości ponad 670 tysięcy złotych i liczba ta przewyższa kwotę pieniędzy zebraną w publicznych zbiórkach w naszym mieście, która wynosi niecałe 500 tysięcy. Sprzęt od orkiestry trafił do szpitala, pogotowia ratunkowego i ochotniczej straży pożarnej.

To, czy rondo będzie nosić imię Orkiestry, zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim zgodę musi wydać sama fundacja (prośba została już wysłana). Ostateczna decyzja należy do radnych miejskich. Sprawy formalne leżą w gestii urzędu miasta. Prezydent Konrad Krönig na sesji uznał pomysł za dobry. Zadaniem pomysłodawcy Leszka Golika, gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, jeszcze wiosną rondo mogłoby uzyskać swoją nazwę.

Jeśli tak się stanie, nasze miasto nie będzie pierwszym, w którym znajdzie się rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Istnieją takie m.in. w Koninie i Jaworznie. Bardzo ciekawy przypadek jest w tym drugim mieście. Co roku można tam wylicytować nieformalną nazwę dla ronda i tym samym stać się niejako patronem ronda. Osoba lub firma, która wygra aukcję, ma prawo do nadania dowolnej nazwy i umieszczenia tablic z informacją i tym samym reklamą. Rondo w swojej historii niosło już m.in. imię Internautów (wygrała firma komputerowa), Górników i Energetyków (koncern energetyczny) czy Smoków (SKOK Jaworzno).

Może ten pomysł sprawdziłby się również w Skarżysku?

Zapraszamy do udziału w ankiecie:

Czy rondo przy Kauflandzie powinno nosić nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jeśli macie jakieś pomysły na inną nazwę dla ronda, zapraszamy do komentowania

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to