Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Akcja Rowerowa Stolica Polski 2022 rusza lada chwila. W tym roku Skarżysko-Kamienna również przyłącza się do rywalizacji polegającej na wykręceniu jak największej liczby kilometrów. Organizatorzy do pierwszej, wspólnej, jazdy zapraszają o północy!

Przyszedł czas, aby wsiąść na rower i trochę mocniej docisnąć na pedały. A przede wszystkim – wyjeździć jak najwięcej konimetrów. Wyjeździć dla Skarżyska-Kamiennej, bo nasze miasto ponownie, po raz trzeci, zgłosiło się do rywalizacji. W walce o Puchar Rowerowej Stolicy Polski bierze w tym roku udział ponad 50 polskich miast.

Najlepsze miasta otrzymają nagrody, ale nie tylko miasta jako takie. Są też nagrody dla poszczególnych uczestników, grup przy szkołach czy instytucjach. Zarówno w rywalizacjach lokalnych, jak i ogólnopolskich.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co należy zrobić, aby zbierać kilometry dla siebie i dla Skarżyska? Trzeba od 1 do 30 czerwca jak najwięcej jeździć na rowerze. Koniecznie  w tym czasie trzeba mieć włączoną aplikację Aktywne Miasta, uruchamiając ją podczas jazd. Można ją pobrać ze sklepów:

  • Google Play na telefony z systemem Android
  • App Store na telefony iPhone

Po zainstalowaniu należy wybrać Skarżysko-Kamienna i ewentualnie grupę utworzoną w naszym mieście. Dla Skarżyska można kręcić kilometry również, gdy mieszka się poza miastem, w dowolnym miejscu na świecie.

Rowerowa Stolica Polski 2022 - Skarżysko-Kamienna
Jak zbierać kilometry i punkty?; grafika: materiały prasowe organizatora

Zebrane przez uczestników kilometry będą potem przeliczane na punkty w rywalizacji miast, z uwzględnieniem liczby mieszkańców, tak aby nawet małe miasta miały szanse na wygraną. W rywalizacjach indywidualnych będą uwzględniane kilometry.

Na potrzeby rywalizacji uczestnicy mogą zakładać grupy (dla szkół, instytucji, stowarzyszeń, klubów itp.). Należy je zgłosić do koordynatora lokalnego akcji, którym w Skarżysku-Kamiennej jest Zbigniew Biber z MCSiR, które koordynuje akcję w naszym mieście, przez email kontakt@mcsir.skarzysko.pl lub pod numerem telefonu 797 112 002.

Zbigniew Biber z MCSiR jest koordynatorem akcji Rowerowej Stolicy Polski 2022 w Skarżysku-Kamiennej; fot. MCSiR

Akcja Rowerowa Stolica Polski 2022 potrwa od 1 do 30 czerwca 2022 roku. W Skarżysku-Kamiennej zbieranie kilometrów rozpocznie się już w nocy z 31 maja na 1 czerwca dokładnie o północy wspólną jazdą po mieście. Zapraszamy na godzinę zerową pod halę MCSiR, skąd rozpocznie się przejażdżka.

W Skarżysku-Kamiennej do akcji przyłączyły się liczne instytucje, w  tym szkoły. Świetną okazją do „nastukania” sporej liczby kilometrów-punktów będzie zbliżający się Skarżyski Rajd Rowerowy 2022:

Skarżyski Rajd Rowerowy 2022: Zapraszamy na czerwcowe pedałowanie po Skarżysku i regionie

Rowerowa stolica Polski to ogólnopolska rywalizacja miast zainicjowana w Bydgoszczy, która zaprasza do niej wszystkie polskie miasta. Jej celem jest zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców miast do jazdy na rowerze. Skarżysko-Kamienna przystępuje do RSP po raz trzeci. Rok temu zajęliśmy dziewiętnaste miejsce, a rok wcześniej – jedenaste. Jak będzie w tym roku – to zależy tylko od nas, miłośników rowerów.

Zachęcamy do udziału w rywalizacji. Będziemy informować o postępach Skarżyska.

Rowerowa Stolica Polski 2022 - Skarżysko-Kamienna
Skarżysko-Kamienna bierze udział w walce o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022; grafika: materiały prasowe organizatora