Nie żyje Ryszard Szkil, muzyk ze Skarżyska

1562
ryszard szkil muzyk
Ryszard Szkil
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zmarł Ryszard Szkil, znany muzyk ze Skarżyska-Kamiennej, klarnecista i saksofonista. Miał 86 lat.

Ryszard Szkil zmarł 10 lipca 2022 roku w wieku 86 lat.

Był znanym i cenionym muzykiem. Grał między innymi w zespole Stanisława Kubickiego w ówczesnym Zakładowym Domu Kultury, obecnym MCK. Występował również w orkiestrze dętej naszej kulturalnej placówki, a także jazzowym zespole Energetyk w ZEORK-u. Grał na klarnecie oraz saksofonie.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Jednym z ostatnich występów Ryszarda Szkila na lokalnej scenie był koncert zatytułowany „Do Skarżyska wróć”, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w 2013 roku. Zagrał wtedy ze swoimi kolegami z „emcekowskiej” sceny. Towarzyszył mu również wnuk Michał Szkil.

Grono skarżyskich muzyków, którzy najbardziej ukochali sobie jazz, szybko się kurczy. Spośród tych, którzy wtedy zagrali w MCK, kilka miesięcy temu zmarł Zbigniew Jaremko, a latem zeszłego roku Andrzej Marchewka.

Pogrzeb Ryszarda Szkila odbędzie się w środę 13 lipca 2022 roku o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej. Urna z prochami zostanie złożona w grobie rodzinnym na cmentarzu na osiedlu Zachodnie.

RIP

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here