Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W Miejskim Centrum Kultury otwarto wystawę „Skarżysko-Kamienna oczami twórców”. Artyści skupieni w grupie SKART ukazali piękno naszego miasta malując obrazy, rzeźbiąc i fotografując.

Wystawa „Skarżysko-Kamienna oczami twórców” to pomysł Skarżyskiego Klubu Twórców SKART, a okazją do sięgnięcia po pędzel, dłuto czy aparat fotograficzny było obchodzone w tym roku 95-lecie Skarżyska.

Efektem plenerów jest wystawa, której wernisaż odbył się dzisiaj. Dominują na niej obrazy, ale dobór pejzaży jest bardzo różnorodny. Twórcy przedstawili zarówno widoki miejskie, jak i piękno natury.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Wernisaż wystawy rozpoczął się od występów artystycznych. Zaczął Sławomir Bogusiewicz, który zaśpiewał m.in. przerobiony „Sen o Warszawie” Czesława Niemena, a Warszawę w tekście piosenki zastąpiło oczywiście Skarżysko. Wiersze, również o Skarżysku, czytali Barbara Obara, Maja Malinowska i Mirosław Pardela.

Artystom, władzom miasta i dyrekcji MCK dziękował Roman Kornecki, opiekun klubu SKART. – Dziękuję wszystkim za umożliwienie nam pokazania tego, jak widzimy nasze miasto – powiedział.

Podziękowania od prezydenta Kröniga odczytała w jego imieniu sekretarz miasta Agnieszka Winiarska.

Autorami prac wystawy są: Lidia Cieślik, Halina Gołąbczak-Pela, Jadwiga Grudzińska, Bogusław Jelonek, Roman Kornecki, Lucyna Kozłowska, Andrzej Kozłowski, Lucjan Łabuda, Mirosław Madej, Maja Malinowska, Barbara Obara, Mieczysław Pela, Iwona Półtorak i Wacław Makocki.

Wystawa „Skarżysko-Kamienna oczami twórców” będzie czynna do 16 grudnia 2018 r. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here