Skarżyscy bokserzy na „brązowo”

2544
Skarżyski Klub Sportów Walki - boks - Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Busko-Zdrój
Paweł Golański (z lewej) i Albert Mucha
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Trzech zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki wystartowało w Gwardyjskich Mistrzostwach Polski w boksie i wszyscy zajęli trzecie miejsca.

Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Busku-Zdroju. Wystartowało w nich ponad 160 zawodników z 21 klubów. Skarżyscy zawodnicy wystąpili w barwach Dragona Ostrowiec Świętokrzyski, ponieważ skarżyski klub stara się dopiero o licencję Polskiego Związku Bokserskiego.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nasi brązowi medaliści to:

  • Albert Mucha – kategoria 69 kg
  • Krzysztof Maleszak – kategoria 75 kg
  • Paweł Golański – kategoria 91 kg

Trener Zbigniew Zaborski chwalił swoich zawodników, szczególnie Pawła Golańskiego. – Jestem dumny ze swoich podopiecznych. Albert Mucha to debiutant z bardzo krótkim stażem treningowym, ale z charakterem, i udało mu się dotrzeć do półfinału. Krzysztof Maleszak również uległo dopiero w półfinale. Natomiast Paweł Golański w związku z tym, że nie zmieścił się w limicie wagi do 81 kg i musiał toczyć pojedynki w kategorii 91 kg. Wszyscy zawodnicy byli dużo ciężsi, bardziej doświadczeni. Mimo to Paweł przebrnął do półfinału. Paweł jest wspaniałym talentem pięściarskim, trenuje pod moim okiem zaledwie drugi rok i robi ogromne postępy – powiedział trener.

Na zawodach obecni byli wybitni polscy pięściarze, mistrzowie i medaliści olimpijscy, Jerzy Rybicki i Marian Kasprzyk.

Oprócz Zbigniewa Zaborskiego, naszych bokserów trenują Janusz Domagała i Jerzy Sobkowicz. Skarżyski Klub Sportów walki zaprasza chętnych do trenowania boksu.

Skarżyski Klub Sportów Walki - boks - Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Busko-ZdrójSkarżyski Klub Sportów Walki - boks - Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Busko-ZdrójSkarżyski Klub Sportów Walki - boks - Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Busko-ZdrójSkarżyski Klub Sportów Walki - boks - Gwardyjskie Mistrzostwa Polski Busko-Zdrój

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to