Śląska Grupa Bluesowa wystąpi w Skarżysku

1227
slaska grupa bluesowa
Śląska Grupa Bluesowa wystąpi w klubie CBArt
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Śląska Grupa Bluesowa da koncert w klubie CBArt w Skarżysku-Kamiennej w najbliższą niedzielę. Występowi muzyków towarzyszyć będzie promocja książki Leszka Windera „Śląski Blues”.

 

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niemal równo rok po poprzednim koncercie w klubie CBArt Śląsk Grupa Bluesowa ponownie wystąpi na jego scenie.

Śląska Grupa Bluesowa to czołowy zespół polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.

Przez wiele lat muzycy towarzyszyli w koncertach i nagraniach Jankowi Skrzekowi. Po jego śmierci zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym muzyku.

Z zespołem wystąpią gościnie: Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch i Michał Kielak. To muzycy, którzy uczestniczyli w nagraniu ostatniej płyty Janka Skrzeka i Śląskiej Grupy Bluesowej pod tytułem „Kolory Bluesa”.

Wystąpią:

  • Leszek Winder (gitara) – od lat najlepsza gitara bluesa i rocka według rozmaitych plebiscytów
  • Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) – współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem
  • Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) – gitarzysta , multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego
  • Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk) – przez wiele lat współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
  • Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) – jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych
  • Michał Kielak (harmonijka ustna) – wirtuoz tego instrumentu. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych

oraz goście.

Koncert śląskiej Grupy bluesowej odbędzie się w niedzielę, 3 lutego 2019 roku, o godz. 19.00 w klubie CBArt przy ul. Kościuszki 38 w Skarżysku-Kamiennej.

Bilety w cenie 25 zł będą do nabycia przed koncertem.

W czasie koncertu promocja wyjątkowej książki Leszka Windera „Śląski Blues”.

Śląska Grupa Bluesowa to polska grupa muzyczna wykonująca blues. Muzycy (Skrzek, Winder, Giercuszkiewicz i Kawalec) grali ze sobą od 1972 roku pod nazwą Apogeum, a od roku 1983 (Kawalec, Giercuszkiewicz i Winder) jako Bezdomne Psy. Zespół ten nagrywał i koncertował z Janem „Kyksem” Skrzekiem podczas całej jego solowej kariery.

Po śmierci basisty Jerzego „Kawy” Kawalca w 2003 roku zespół zakończył działalność. W tym samym roku Skrzek, Giercuszkiewicz i Winder zaprosili do współpracy wieloletniego przyjaciela Mirosława Rzepę, zakładając Śląską Grupę Bluesową. Jakiś czas z zespołem współpracował doświadczony śląski muzyk, basista Jacek Gazda.

Muzycy występujący w grupie współpracowali m.in. z: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Kwadrat, Apogeum, czy też wykonawcami: Józefem Skrzekiem, Tadeuszem Nalepą, Ireneuszem Dudkiem, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedelem, Zbigniewem Hołdysem, Martyną Jakubowicz, Elżbietą Mielczarek i wielu innymi.

Po śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka, który zmarł 29.01.2015 w Katowicach, zespół kontynuuje działalność zapraszając okazjonalnie przyjaciół muzyków (Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch, Michał Kielak, Adam Kulisz i inni). Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.