Śląska Grupa Bluesowa zagra w Skarżysku. Klub CBArt zaprasza

1378
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Śląska Grupa Bluesowa, która regularnie przyjeżdża do Skarżyska-Kamiennej, da kolejny koncert w naszym mieście. Tradycyjnie stanie się to w klubie CBArt.

Od dwóch lat tradycją jest, że jednym z przystanków podczas zimowej koncertowej Śląskiej Grupy Bluesowej jest Skarżysko-Kamienna. Zespół umilił nam długie zimowe wieczory w 2018 roku, był u nas również w zeszłym roku i będzie także i tym razem.

Fani doskonale wiedzą, że Śląska Grupa Bluesowa to elita polskiej sceny bluesowej i rockowej. Zespół jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa, a na scenie prezentuje unikalne brzmienie i sposób grania rodem z lat 70.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Występy w Skarżysku-Kamiennej zbiegają się z rocznicą śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka, który zmarł 29 stycznia 2015 roku. Koncert w Skarżysku staje się więc okazją do wspomnienia tego wybitnego muzyka.

Śląska Grupa Bluesowa występuje obecnie w składzie:

  • Leszek Winder (gitara) – od lat najlepsza gitara bluesa i rocka w licznych plebiscytach
  • Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) – współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.
  • Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) – gitarzysta, multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
  • Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk) – przez wiele lat współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
  • Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) – jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymiz takimi artystami jak Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
  • Michał Kielak (harmonijka) – wirtuoz harmonijki ustnej. Wielokrotny laureat konkursów i rankingów muzycznych

W niedzielę 2 lutego 2020 roku o godz. 19.00 Śląska Grupa Bluesowa zagra w klubie CBArt przy ul. Kościuszki. Wstęp na koncert kosztuje 30 zł.

Zapraszamy!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to