Muzyka jak poezja – Sławomir Bogusiewicz wystąpił w Kawiarni Muzycznej MCK w Skarżysku

1470
Sławomir Bogusiewicz
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Sławomir Bogusiewicz to kolejny artysta, który wystąpił w Kawiarni Muzycznej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Słuchał i oklaskiwała go pełna sala.

Sławomir Bogusiewicz jest członkiem Grupy Literackiej „Wiklina” i to właśnie spotkania naszych literatów uatrakcyjnia piosenką. Wreszcie przyszła pora, aby  to on sam został bohaterem wieczoru. Jednak był to wieczór bardziej muzyczny, bo ze śpiewem i gitara.

Choć przyznać trzeba, że spokojna muzyka i angażujące emocjonalnie teksty autorstwa Sławka Bogusiewicza sprawiają, że jego twórczość można zaliczyć do poezji śpiewanej.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Większość piosenek to jego autorskie dzieła, a jeśli już sięga po utwory innych, znanych artystów, to wykonuje je we własnych aranżacjach i ze zmienionym tekstem.

Piątkowy wieczór był więc za sprawą Sławomira Bogusiewicza połączeniem dwóch sztuk w jednym – poezji i muzyki. Kto był, na pewno zaliczył ten czas do miło spędzonych.

Sławek Bogusiewicz jest rodowitym skarżyszczaninem. Tu się urodził i tu spędził większość życia. Po ukończeniu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wrócił do rodzinnego miasta. Muzyką interesował się od młodych lat. Jako nastolatek grał na gitarze i śpiewał piosenki Czerwonych Gitar, Czesława Niemena, Jacka Kaczmarskiego czy Leonarda Cohena. Pierwsze własne utwory zaczął pisać na studiach. Należy do Grupy Literackiej „Wiklina”.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to